Stołek Mickey firmy Profim. Projekt: ITO Design. Fot. Profim

Stołek Mickey firmy Profim. Projekt: ITO Design. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 09 lis 2017 14:54 (aktualizacja: 10 lis 2017 07:12)

Prestiżowe nagrody wzornicze dla firmy Profim

Dwie najnowsze kolekcje firmy Profim zostały docenione przez jurorów konkursu "German Design Award 2018". Nagrodę i wyróżnienie w tym prestiżowym w świecie międzynarodowego designu wydarzeniu otrzymały produkty z serii "Mickey" i "Violle". Ich projekty powstały w pracowni ITO Design.

Nagrodę główną "German Design Award" otrzymał stołek z regulowaną wysokością "Mickey". Jego wyjątkową zaletą jest możliwość odchylania na boki (do 10 stopni), a tym samym podążania za pozycją osoby siedzącej. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na dynamiczne korzystanie z produktu – jako klasycznej niskiej pufy lub jako wsparcia podczas pracy na stojąco.

Z kolei wyróżnienie zostało przyznane najnowszej kolekcji foteli obrotowych klasy premium "Violle". Elementem wyróżniającym jest w tym przypadku aluminiowa rama oparcia, która – łącząc się z podłokietnikami – tworzy harmonijną linię. "Violle" to również najwyższy poziom ergonomii. Krzesło posiada innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w niezbędne, łatwo dostępne regulacje, które zostały w pełni zintegrowane z siedziskiem, tworząc płynną estetyczną formę.

"German Design Award" jest jednym z najbardziej uznanych konkursów wzornictwa na świecie, cieszącym się uznaniem w kręgach profesjonalistów. Jego głównym celem jest odkrywanie, prezentowanie i wyznaczanie trendów w designie. Nagrody są przyznawane przez Niemiecką Radę Wzornictwa, fundację założoną w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu. Konkurs wyznacza najwyższe standardy przy wyborze zwycięzców dzięki unikalnemu procesowi nominacji. Produkty są nominowane do udziału w konkursie, jeśli wyróżniają się jakością wykonania. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 5.000 projektów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 lutego 2018 roku podczas międzynarodowych targów konsumenckich "Ambiente" we Frankfurcie nad Menem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ