Sofa Embrace. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Sofa Embrace. Projekt: Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 03 lut 2017 11:47 (aktualizacja: 03 lut 2017 13:04)

Prestiżowe wyróżnienie dla Kati Meyer-Brühl

Krzesło "Les copains rubber" i sofa "Embrace ", zaprojektowane przez Kati Meyer-Brühl, otrzymały prestiżowe wyróżnienie "Iconic Award 2017". Jury zwróciło uwagę przede wszystkim na ich oryginalną formę. Nagroda przyznawana jest przez Radę Wzorniczą (Rat für Formgebung).

"Embrace" jest wielofunkcyjną, bardzo komfortową sofą, która w asymetrycznej wersji posiada wiele różnych oparć: proste i lekko zaokrąglone. Zaoblone oparcie można wysuwać w górę o 20 cm za pomocą sprężyny gazowej. Istnieje również możliwość umieszczenia na górze poduszki. Gładkie oparcie da się podnosić i obniżać. "Embrace" dopasowuje się do każdego pomieszczenia i wyposażone jest w - do wyboru - miękkie lub twardsze poduchy, jak i wymienne obicia.

Siedziska i oparcia oplatanych krzeseł "Les copains rubber" wykonane są z gumowych sznurów o grubości 3 mm lub 7 mm. Plecionka może być ściślejsza albo luźniejsza, przez co wzrok kieruje się - w pierwszym przypadku - bardziej na zwarty splot, a w drugim - na przestrzenie pomiędzy linkami i utworzony przez nie wzór graficzny. Rama wykonana jest ze stali szlachetnej lub może być malowana proszkowo na czarno lub biało. Elastyczne linki gwarantują wysoki komfort siedzenia, który dodatkowo podnoszą tapicerki i poduszki.

"Iconic Award" to nagroda, której celem jest ściślejsze połączenie obszarów architektury i wyposażenia wnętrz. W ten sposób powstaje zbiór wartościowych rozwiązań skierowanych do architektów, designerów i przemysłu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ