System Fields firmy Kinnarps. Projekt: Olle Gyllang (Propeller Design). Fot. Kinnarps

System Fields firmy Kinnarps. Projekt: Olle Gyllang (Propeller Design). Fot. Kinnarps

  • Autor: mg
  • 22 lut 2017 11:05 (aktualizacja: 22 lut 2017 12:35)

Produkty firmy Kinnarps otrzymały "iF Design Award 2017"

Nowe linie produktów Kinnarps – "Space" oraz "Fields" – otrzymały jedną z najbardziej prestiżowych nagród wzorniczych: "iF Design Award 2017". Obie serie zostały zaprojektowane z myślą o nowoczesnych i funkcjonalnych przestrzeniach biurowych.

Oczywiście to wielka przyjemność i zaszczyt, że nasze produkty otrzymały taką nagrodę – mówi Elisabeth Slunge, dyrektor ds. oferty globalnej i komunikacji. Nagroda "iF Product Design Award" to niezwykle prestiżowe wyróżnienie oraz dowód na to, że Kinnarps tworzy meble światowej klasy. Serie "Space" i "Fields" opracowano z myślą o nowoczesnych przestrzeniach pracy. Zapewniają one dużą elastyczność i odpowiadają na indywidualne potrzeby oraz wymagania współczesnego środowiska biurowego.

"Space" to seria zaprojektowana przez Stefana Brodbecka (Brodbeck Design) z myślą o metodach pracy, spotkaniach oraz miejscach do przechowywania, mająca odpowiadać zarówno obecnym, jak i przyszłym potrzebom. W jej skład wchodzą liczne moduły, które można łączyć i zestawiać zależnie od pożądanej funkcji. Łatwość dostosowywania linii sprawia, że można wydzielić zarówno miejsca sprzyjające koncentracji oraz rozmowie, jak też obszary do pracy zespołowej, a także przestrzenie bardziej prywatne.

Z kolei "Fields" to linia łącząca tradycyjną przestrzeń do pracy biurowej z salą spotkań. Pozwala na stworzenie przestrzeni wspólnej, miejsc spotkań i zadań kreatywnych, pokojów w ramach innych pomieszczeń, jak również obszarów do koncentracji i pracy indywidualnej w samotności. Również tutaj znajdziemy wiele modułów, które można zestawiać i łączyć na wiele różnych sposobów. Linia ta została zaprojektowana przez Ollego Gyllanga z firmy Propeller Design AB i obejmuje sofy, fotele, stoły, ścianki oraz dodatki.

Nagroda "iF Design Award" przyznawana jest od sześćdziesięciu lat za wybitne wzornictwo. Uznaje się ją za jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie designu. Nagrodzone produkty prezentowane są w przewodniku "iF design Guide", aplikacji "iF Design", a także podczas wystawy "iF Design Exhibition" w Hamburgu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ