Kolekcja Muskat zaprojektowana przez Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

Kolekcja Muskat zaprojektowana przez Kati Meyer-Brühl. Fot. Brühl

  • Autor: mg
  • 22 lip 2016 07:12 (aktualizacja: 22 lip 2016 08:31)

Proekologiczna nagroda dla mebli Brühl

Fotele oraz sofy z kolekcji "Grace" i "Muskat", zaprojektowane przez Kati Meyer-Brühl, zostały uhonorowane nagrodą "Green Good Design 2016". Jest ona przyznawana projektom, które uwzględniają aspekty ekologii i odnawialności środowiska.

Nagroda przyznawana jest przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design. Wywodzi się z "Good Design Award" - jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie designu. Jej celem jest honorowanie projektów, których autorzy w sposób świadomy włączają do procesu projektowego myślenie o ekologii.

Kolekcje "Grace" i "Muskat" po raz pierwszy zaprezentowane zostały w ramach targów "IMM Cologne 2015". Obydwa projekty wyróżniają się formalnie zredukowanym kształtem, przejrzystą budową i subtelną, filigranową formą. W przypadku mebli z kolekcji "Grace" pełna gracji lekkość uzyskana została dzięki zastosowaniu delikatnej metalowej ramy i gładkich powierzchni obicia (z wyraźnie zaznaczonymi przeszyciami lub bez nich). Rama występuje w kilku wersjach - wykonana może być ze stali szlachetnej lub w chromie, ocynkowana lub malowana proszkowo na czarno. Z kolei w przypadku mebli "Muskat" rama powstała z drewna i dostępna jest w barwach natury lub olejowana na jeden z siedmiu odcieni. Poduszka spadająca miękko za oparcie nadaje projektowi akcent lekkości.

Obydwa modele wyposażone są w wymienne obicia. Na życzenie klienta podłokietniki mogą być uzupełnione dodatkowymi, tapicerowanymi nakładkami. Meble z kolekcji "Grace" i "Muskat" dobrze wkomponują się zarówno w minimalistyczne, jak i klasyczne wnętrze. Przy tym dobrze będą współgrać  zestawione z innymi meblami.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ