Projekt Kuchnia na 4DD. Fot. PTWP

Projekt Kuchnia na 4DD. Fot. PTWP

  • Autor: bm
  • 22 lut 2018 11:54 (aktualizacja: 23 lut 2018 08:10)

Projekt kuchnia na 4DD: Klienta coraz trudniej zaskoczyć

Jaka jest współczesna kuchnia? Jak ją zaprojektować z sensem? Jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie kuchni jako przestrzeni do życia? O tym dyskutowano podczas sesji „Projekt kuchnia” podczas pierwszego dnia 4 Design Days.

O projektowaniu kuchni w odpowiedzi na aktualne potrzeby użytkowników oraz kształtowaniu oferty wyposażenia kuchni dostosowanej do zmieniających się potrzeb dyskutowali: Marcin Fatyga, Chief Designer Officer, Rust, Cezary Kowalczyk, Head of Projects, Grohe Polska Sp.z o.o., Ewa Łusiak, Product Marketing Manager marek Best, Küppersbush i Novy, Comitor Sp. z o.o., Przemysław Nowak, architekt, pracownia Mili Młodzi Ludzie, Włodzimierz Nieradko, specjalista do spraw sprzedaży, Comitor Sp. z o.o., Paweł Pałkus, współpracownik, M+Q, współwłaściciel, PiK Studio, dyskusję moderowała Anna Usakiewicz, dziennikarz portalu DobrzeMieszkaj.pl

Wstępem do dyskusji były prezentacje. Paweł Pałkus zaprezentował przykłady zastosowania kamienia naturalnego w projektach kuchni, Ewa Łusiak zaprezentowała nowości marki Küppersbusch do nowoczesnych kuchni, z kolei Włodzimierz Nieradko przedstawił najciekawsze propozycje z oferty zlewozmywaków marki Blanco oraz rolę tego elementu wyposażenia w projekcie kuchni.

Dyskusja oscylowała wokół aktualnych trendów aranżacyjnych przestrzeni kuchni. Punktem wyjścia do debaty była dokonująca się na przestrzeni ostatnich kilku lat zmiana myślenia o przestrzeni kuchni, zmiana jej funkcji i charakteru – z pomieszczenia małego i zamkniętego kuchnia na otwartą przestrzeń wielofunkcyjną.

Dużo miejsca w dyskusji poświęcono kuchni otwartej, a więc zdecydowanie najpopularniejszej obecnie formie zabudowy. Projektanci Paweł Pakłus oraz Przemysław Nowak , dzieląc się swoim doświadczeniem w pracy z inwestorami wskazywali na dużą świadomość klientów dotycząca aranżacji i wyposażenia takiej kuchni. Dyskutowano o tym, jak zmienia się kształt zabudowy meblowej wraz z rosnącą popularnością kuchni otwartych oraz jakie nowe rozwiązania proponują producenci mebli. O tym jak ważną rolę w ofercie odgrywają rozwiązania do kuchni otwartej mówili także producenci sprzętów AGD i wyposażenia.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas dyskusji było projektowanie i wyposażenie małej kuchni. Rozmawiano o tym, co jest najważniejsze w projektowaniu małej kuchni, z czego trzeba, a z czego nie wolno rezygnować, o tym jak wygląda oferta wyposażenia, AGD i armatury do małych kuchni oraz jakie rozwiązania na mały metraż proponują producenci mebli oraz akcesoriów meblowych.

Sporo uwagi poświecono także najnowszym trendom w aranżacji przestrzeni kuchni, wśród których producenci jak i projektanci zgodnie odnotowują rosnącą popularność ciemnych, matowych powierzchni mebli, naturalnych, autentycznych materiałów, takich, jak kamień, drewno, beton oraz efektownych wykończeni i detali w kolorze miedzi i złota, zwłaszcza obecnych na urządzenia ADG, armaturze i detalach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ