Restauracja Atomix w Nowym Jorku, z meblami BoConcept

Restauracja Atomix w Nowym Jorku, z meblami BoConcept

  • Autor: bm
  • 11 lip 2019 10:39 (aktualizacja: 12 lip 2019 15:47)

Projekt nowojorskiej restauracji z meblami duńskiej marki

Meble duńskiej marki BoConcept trafiły do restauracji Atomix w Nowym Jorku. Doskonale zgrały się z minimalistycznym stylem aranżacji lokalu.

Doskonałym remedium na nowojorski styl życia jest „romans” nowoczesnej, koreańskiej kuchni z ponadczasowym, minimalistycznym, skandynawskim designem. A znajdziemy go w kamienicy przy East 30th Street na Manhattanie, gdzie znajduje się nagrodzona gwiazdką Michelin restauracja Atomix.

Wnętrze restauracji serwującej koreańskie dania zachwyca nowoczesną, minimalistyczną aranżacją, dzięki której lokal zdobył w 2019 roku nagrodę za najlepszą nową restaurację oraz najlepszy design. Projekt przestrzeni Atomix stworzyła pracownia Studio Writers, która zdecydowała się na duńskie meble BoConcept. Sofy Ottawa w szarozielonej tkaninie Velvet nadają wnętrzu nutę luksusu. Po chwili spędzonej na aksamitnych meblach kierujemy się do restauracji, gdzie przy głównym stole rozsiadły się kultowe krzesła Ottawa – kolejny produkt firmy specjalizującej się w miejskiej elegancji rodem z północy Europy. Na niższym poziomie znajduje się 14-osobowa lada szefa kuchni. Przestrzeń urządzono tak, by podnieść walory menu degustacyjnego i stworzyć perspektywę, która celebruje wspólnotę. Bar wyposażono w stołek barowy BoConcept – Adelaide - łączący w sobie wyprofilowane linie i wyrazisty charakter z niebywałą wygodą.

Atomix zapewnia klientom na równi wyjątkowe wrażenia kulinarne, jak i wizualne. Za wyrafinowanymi projektami mebli BoConcept zastosowanych w nowojorskiej restauracji stoi projektant Karim Rashid. Jego fotele, krzesła i stołki barowe kreują luksusowe, a zarazem funkcjonalne i komfortowe otoczenie dla gości lokalu. Doskonale wkomponowują się w panujący we wnętrzu klimat zen, charakteryzujący się indywidualizmem i minimalizmem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ