Krystian Kowalski. Fot. Grupa PTWP

Krystian Kowalski. Fot. Grupa PTWP

  • Autor: mg
  • 05 gru 2016 14:54 (aktualizacja: 06 gru 2016 14:07)

Projektanci opowiadają o trendach biurowych

Projektanci współpracujący z firmą MDD, czyli Krystian Kowalski, Andreas Krob oraz Javier Cunado, opowiadają o najważniejszych trendach w aranżacji przestrzeni biurowych w 2017 roku. Ich zdaniem, przyszły rok będzie należał do mebli modułowych, nowych technologii i trendu home office.

Krystian Kowalski

W najbliższej perspektywie pojawią się meble typu „remiksy” – łączące charakter mebla domowego z biurowym. Do użycia wejdą również nowe tworzywa: bioplastiki z trzciny cukrowej i mieszanki typu wood plastic. Trzeba pamiętać, że równolegle zachodzą zmiany w sposobie pracy, również spowodowane postępem technologii. Urządzenia i programy do pracy mobilnej pozwalają ludziom wybierać odpowiednie dla siebie miejsce do efektywnej realizacji zadań. Nowe technologie sprowadzają się do „bycia razem", ale na odległość. Nowe biuro będzie wymagać indywidualnego podejścia do potrzeb pracownika. Mogę sobie wyobrazić, że to pracownik wybiera meble, określając wszystkie parametry estetyczne i funkcjonalne adekwatnie do sposobu, w jaki będzie ich używać; meble zostaną dostarczone bezpośrednio do miejsca, w którym ma zamiar pracować, niezależnie czy będzie to dom, lokalny co-working czy barka na rzece... Zawsze w projektowaniu mebli warto skupiać się na ergonomii, bo przecież niezależnie od miejsca czy sposobu pracy, nasze ciało będzie potrzebować wsparcia dla utrzymania właściwej pozycji, a dobrze zaprojektowane meble powinny nam w tym pomóc.

Andreas Krob

Biura muszą być w przyszłości bardzo modułowe. Muszą być łatwe do zmian i konfiguracji ich nowego układu. Potrzebujemy więc prostych, ale mądrych i inteligentnych produktów.

Javier Cunado

Środowisko biurowe jest często powtarzającym się tematem badań, opinii i programów producentów, jak i prasy specjalistycznej. Istnieje wielka troska o to, aby tworzyć i projektować „nowe miejsca pracy", biorąc pod uwagę takie pojęcia, jak: motywacja, współpraca, komunikacja, ruch, dynamika, zdrowie itp. Te badania dążą do stworzenia i opracowania formuły „nowej wydajności" w pracy. Wszystkie te wielkie zmiany w myśleniu, oczywiście, przyniosą nowe meble, zgodne z nową koncepcją przestrzeni roboczych i sposobu wykorzystania tych przestrzeni. Ten „trend w myśleniu" rozpoczął się wiele lat temu, jednakże do przejścia jest jeszcze daleka droga.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ