Stół marki Malita Just Wood. Fot. Malita Just Wood

Stół marki Malita Just Wood. Fot. Malita Just Wood

  • Autor: mg
  • 12 sty 2017 10:35 (aktualizacja: 12 sty 2017 11:14)

Projektantka radzi: jak dobrać stół do jadalni?

Jadalnia to często najważniejsze miejsce w domu. Jego centrum najczęściej stanowi stół. Elżbieta Malita, projektantka i właścicielka niewielkiej manufaktury produkującej ręcznie robione stoły, podpowiada, czym kierować się w wyborze odpowiedniego stołu do jadalni.

Wygląd jest ważny, to w końcu stół staje się centrum naszego życia rodzinnego, a jego wygląd stwarza atmosferę ciepła i przytulności w pomieszczeniu. Stojąc przed tym wyborem, musimy zadać sobie kilka pytań: czy stół ma być klasyczny, czy nowoczesny? czy ma mieć kształt prostokątny, kwadratowy, a może okrągły? Ma być z litego drewna czy nie? W jakim stylu utrzymujemy wystrój pomieszczenia? Czy pomieszczenie jest małe, duże? To tylko kilka z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie zadać przed zakupem stołu.

Elżbieta Malita zwraca uwagę, że nie każdy stół nadaje się do każdego wnętrza. W klasycznych, tradycyjnych meblach prym wiedzie dąb. Jego kolor, usłojenie i przede wszystkim wytrzymałość sprawiają, że jest gatunkiem najczęściej wybieranym przez producentów ceniących trwałość produktów. Egzotyczne gatunki drzew wykorzystywane są częściej w nowoczesnych projektach. Jeśli aranżacja pomieszczenia, w którym ma stanąć stół, jest utrzymana w stylu tradycyjnym, zdecydowanie lepiej będzie prezentował się stół z litego drewna. Jeśli stawiamy na nowoczesność we wnętrzu, to warto pomyśleć o jego kształcie – nierównym, asymetrycznym. O oryginalność możemy postarać się też, wybierając dodatkowe elementy, które wzbogacą jego konstrukcję. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ