Stół Tense. Fot. MDF Italia/ROOMSdesign

Stół Tense. Fot. MDF Italia/ROOMSdesign

  • Autor: bm
  • 10 gru 2018 10:46

Prostota to drugie imię tej włoskiej marki meblowej…

Historia włoskiej firmy MDF Italia zaczęła się w 1992 roku w Mediolanie. Bruno Fattorini założył wtedy firmę projektującą meble, która została w pełni przejęta w 2013 roku przez grupę holdingową rodziny Cassina, od dawna lidera włoskiego wzornictwa.

MDF Italia od początku była nastawiona na projektowanie i prostotę jako podstawową wartość przy wyborze projektów do oferty oraz projektantów do współpracy. Meble włoskiego producenta można obejrzeć i zamówić w polskim showroomie ROOMSdesign.

Kolekcja MDF Italia obejmuje kilkanaście propozycji sof, foteli, stołów, stolików, krzeseł oraz najbardziej charakterystycznych dla marki - modułowych regałów. Pozycję marki jako jednego z najważniejszych producentów mebli podkreślają zdobyte liczne nagrody i wyróżnienia, jak np. prestiżowy Compaso d’Oro, Wallpaper Design Awards, Interior Innovation Award. Z MDF Italia związani są najlepsi designerzy m.in. Jean Marie Massaud, Jean Nouvel Design, Piergiorgio Cazzaniga, Michele Cazzaniga.

„Mimo że włoski styl odbiega od minimalizmu to jednak MDF Italia jest idealną propozycją do wnętrz ultranowoczesnych. Bazuje na prostych, wyrafinowanych formach. Sofy, krzesła, regały, czy stoły nadają się nie tylko do wnętrz prywatnych. Coraz częściej możemy je spotkać w przestrzeni publicznej i kontraktowej. Na tym polega właśnie sukces MDF Italia. Z jednej strony podążają za trendami, a z drugiej są w stanie stworzyć niezwykle uniwersalną ofertę mebli” mówi Paulina Chachulska-Gaul z showroomu ROOMSdesign.

Firma jest idealnym ambasadorem współczesnej kultury, wyczuwa i przewiduje trendy oraz reaguje na zmiany trendów, czy też gustów. Co więcej, projektanci są wyczuleni na trendy i współczesne wymagania dotyczące życia w domu. MDF Italia jest obecna w ponad 50 krajach.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • karolka, 2018-12-11 06:49:34
    Lubię minimalizm i prostotę, jednak nie do tego stopnia.