Stoisko Mikomax Smart Office na 4 Design Days. Fot. Mikomax Smart Office

Stoisko Mikomax Smart Office na 4 Design Days. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: mg
  • 12 lut 2018 11:54 (aktualizacja: 13 lut 2018 08:56)

Przedstawiciele Mikomax Smart Office będą dyskutowali na "4 Design Days"

Odbywające się 15-18 lutego br. w Katowicach 4 Design Days to nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale również prezentacje i wydarzenia towarzyszące, debaty i dyskusje architektów, projektantów, producentów i właścicieli firm. Uczestniczyć w nich będą także eksperci firmy Mikomax Smart Office.

Podczas tegorocznej edycji Mikomax Smart Office weźmie udział w dwóch debatach, które odbędą się 16 lutego br. O czym będzie mowa?

Między innymi o złożoności procesu projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych. Na styku architektury, zarządzania, sztuki i nauk społecznych powstają modele i założenia projektowe aranżacji biur, które metaforycznie nazywa się bazami, narzędziami zarządzania czy domami. Każda metafora implikuje inny zestaw norm i zasad projektowych. W przypadku biura-bazy istotną kwestią są np. elastyczność i modułowa konstrukcja biura. W przypadku narzędzia pracy, projektanci skupią się jedynie na efektywnym wykonywaniu obowiązków osób zatrudnionych w organizacji. W biurze-domu lub biurze-mieście równie istotne stają się przestrzenie regeneracji. Co jednak chyba najistotniejsze, model organizacji przestrzeni biurowej, podobnie jak w przypadku wystroju wnętrza domu, przygotowywany jest w dialogu z najbardziej zainteresowanymi, czyli różnymi grupami pracowników – mówi mówi Mateusz Siwiaszczyk, dyrektor Działu Kontraktów Mikomax Smart Office.

Obok dyskusji na temat złożonych modeli projektowych aranżacji biur, podczas 4 Design Days ekspert Mikomax Smart Office, Mateusz Siwiaszczyk wraz z pozostałymi prelegentami, m.in. Wiolettą Fabrycką, Client Relations Manafer, RD bud Sp. z o. o. oraz Petem Kercherem, założycielem Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności i ambasadorem Design for All Europe, porozmawiają na temat zrównoważonych modeli biznesowych w projektowaniu wnętrz. Przedsiębiorstwa mogą przyjąć unikatowe, ekologiczne instrumenty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Mikomax Smart Office realizuje ją poprzez odpowiedzialne podejście do produkcji mebli. W jaki sposób? Będzie można się tego dowiedzieć już 16 lutego w ramach bloku tematycznego „Design.Wnętrza” – dodaje Mateusz Siwiaszczyk.

III edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 15-18 luty 2018 r. Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy z obszaru architektury, aranżacji wnętrz, designu i wzornictwa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ