Fot. Mat. prasowe Anna Koszela

Fot. Mat. prasowe Anna Koszela

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2019 11:01 (aktualizacja: 25 kwi 2019 12:05)

Przestrzeń szyta na miarę - czyli jak powstają luksusowe wnętrza?

Meble projektowane na zamówienie, najlepsze marki, akcesoria z limitowanych kolekcji, starannie dobrane dzieła sztuki… Wnętrza dla najbardziej wymagających klientów zaskakują rozmachem, pomysłowością, dbałością o detale, a czasem… prostotą.

Miarą luksusu jest między innymi obecność wielu elementów projektowanych na zamówienie, tak, aby w pełni korespondowały z daną przestrzenią i nadawały jej niepowtarzalny charakter. Poza meblami, istotne są również detale – zwykle pojawiają się tu dodatki z limitowanych kolekcji, często sprowadzane od zagranicznych dostawców. Mają znaczenie szczególnie w buduarach, gdzie można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Istotną rolę w luksusowych wnętrzach pełni sztuka. Dawniej pojawiała się głównie w najbardziej reprezentacyjnych częściach domu, obecnie zdobi również kuchnie i łazienki.

W mojej pracy zwykle spotykam się z klientami, którzy dokładnie wiedzą czego chcą, o wyrobionym smaku i guście, a co się z tym wiąże - często z dużymi oczekiwaniami. Aby nasza współpraca była efektywna i dawała satysfakcję obu stronom, staram się poświęcić moim klientom jak najwięcej czasu - tak, by jak najlepiej poznać ich styl życia, nawyki, potrzeby. Jako architekt tworzę przecież najbardziej intymną przestrzeń - dom. Zdarza się jednak także współpraca z bardzo zapracowanymi klientami, osobami, które dużo podróżują - w takich przypadkach staram się ich wesprzeć i w jak największym stopniu wyręczyć, aby nie musieli zaprzątać sobie głowy wieloma działaniami związanymi z realizacją projektu. Przygotowujemy pełną listę zakupów, moodboardy z próbkami do akceptacji, organizujemy i koordynujemy zamówienia. Tworzę więc nie tylko koncepcję, ale również dbam o to, by została wcielona w życie - realizuję zakupy na zamówienie, zajmuję się też nadzorem - pojawiam się w miejscu inwestycji raz w tygodniu, dzięki czemu klienci mają pewność, że ich wnętrze zostanie wykończone w najwyższym standardzie i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - wyjaśnia architekt Anna Koszela, właścicielka Pracowni Projektowania Wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ