Projekt Taff Architekci. Fot. Ignacy Matuszewski

Projekt Taff Architekci. Fot. Ignacy Matuszewski

  • Autor: bm
  • 16 wrz 2019 11:56 (aktualizacja: 18 wrz 2019 13:45)

Przyjazne oblicze minimalizmu – wnętrze na warszawskim Żoliborzu

W tym wnętrzu królują proste formy i biel. Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu zostało zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń i stworzyć miejsce jednocześnie minimalistyczne i przytulne.

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez pracownię Taff Architekci. W kuchni i salonie króluje biel. Dzięki temu przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Otwarty plan pozwala maksymalnie wykorzystać niewielki metraż. Zabudowa w kuchni została również utrzymana w bieli, dzięki czemu niemal wtapia się w ścianę. Mocnym akcentem jest tu blat z lastryko. Przytulności dodają drewniana podłoga i dodatki w kolorze nasyconego błękitu. Sypialnia jest kontynuacją całego projektu. Tu również królują proste formy i designerskie dodatki. Wzrok przykuwa też nowoczesne oświetlenie kontrastujące z eleganckim biurkiem i krzesłem.

Apartament zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat i ciepło starannie dobranym dodatkom, które przełamują surową biel ścian i dodają mu charakteru. Strefa dzienna została wypełniona zielonymi roślinami doniczkowymi w ozdobnych donicach. Na ścianie wyeksponowano książki, które umieszczono na “niewidzialnych” półkach, zawieszonych na różnych wysokościach. Nie zabrakło też sztuki w postaci obrazów i grafik. Uwagę zwraca również oryginalny stolik kawowy z heksagonalnych płytek na metalowym stelażu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ