Concept store Dr Ireny Eris

Concept store Dr Ireny Eris

  • Autor: bm
  • 09 lut 2018 13:59 (aktualizacja: 11 lut 2018 20:25)

Robert Majkut zaprojektował concept store Dr Ireny Eris

Projekt pierwszego w Polsce concept store Dr Ireny Eris to prawdziwa wizytówka marki, w pełni odzwierciedlająca jej tożsamość. Na ten efekt wpłynęły m. in. szaro-biało-czarna kolorystyka wnętrza wraz z wielkoformatowymi ekranami i minimalistycznymi ekspozycjami. Autorem projektu jest Robert Majkut.

Concept store jest częścią The Designer Gallery warszawskiej Galerii Mokotów. Projektowanie tego typu obiektu wymaga pogłębionej analizy firmy, poznania wyznawanych przez nią wartości oraz tożsamości marki . Robert Majkut, współpracując z dr Ireną Eris, bezbłędnie oddał wszystko to, z czym identyfikuje się marka - zamiłowanie do piękna, kobiecość i niezawodność.

Wnętrze zostało zrealizowane w najwyższym standardzie, z dbałością o każdy detal. Nowoczesne, a zarazem funkcjonalne, przykuwa uwagę grą światła i intrygującymi dekoracjami. Szaro-biało -czarna kolorystyka wnętrza wraz z wielkoformatowymi ekranami i minimalistycznymi ekspozycjami, podkreślają elitarny profil marki, jej niezawodność i wyrafinowanie.

Robert Majkut, twórca projektu, opowiedział o procesie dojrzewania koncepcji i inspiracjach, które zadecydowały o efekcie końcowym.

"W przypadku takich marek, jak Dr Irena Eris, szuka się tego, co ją dookreśla. Ostatnio często operuje się takim pojęciem jak DNA marki, które w takich przypadkach trzeba pokazać. Szukaliśmy więc odpowiednich elementów, które, połączone ze sobą, dałyby wrażenie obcowania z marką. W taki sposób, w jaki naszym zdaniem powinniśmy ją postrzegać. Nie awangardowej, ale nowoczesnej. Nie młodzieżowej, tylko opartej o dojrzałość i stateczność. Wynikającej ze sposobu myślenia i działania właścicieli czy wreszcie Twarzą Marki, jaką jest dr Irena Eris, którą wszyscy znają i z nią kojarzą. To niezwykle ciepła, elegancka kobieta, a przy tym bardzo miła i serdeczna osoba. Poszukując tego, co mogłoby ją godnie reprezentować i takich rozwiązań, które by odzwierciedliły te wartości, braliśmy wszystkie te czynniki pod uwagę" - wyjaśnił designer.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ