Studio Max Kuchnie Bugla

Studio Max Kuchnie Bugla

  • Autor: bm
  • 12 gru 2017 21:39 (aktualizacja: 22 gru 2017 08:55)

Rozwiązania do wąskiej kuchni - propozycje producentów i projektantów

Większość Polaków wciąż mieszka w blokach, w dość małych mieszkaniach. Tutaj kuchnie zazwyczaj są wąskie i mało foremne, przez co naprawdę ciężko je urządzić. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie pozbawione jest okna. Z pomocą przychodzą studia kuchenne.

Pierwszą rzeczą jaką może zrobić użytkownik mieszkania, to otworzyć małą, ciemną, wąską kuchnię na drugie pomieszczenie. Można ją połączyć z salonem, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń a kuchnia staje się przestronna. Jest to sposób, który sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokach. Większa przestrzeń to większe pole do popisu i większe możliwości aranżacji.

Wszędzie bardzo ważną rolę odgrywają kolory. Nie da się ukryć, że w małych i trudnych pomieszczeniach jest to jeszcze bardziej istotne. Posiadając małą kuchnię warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Można również zastosować barwy na zasadzie kontrastu i połączyć jasne pastelowe kolory z ciemniejszymi elementami – w postaci mebli czy dodatków.

Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie wszystkich elementów kuchennego wyposażenia. Warto postawić na jednorzędowy wystrój – czyli ustawiamy wszystkie meble tylko po jednej stronie kuchni. W centrum naszej kuchni powinien znaleźć się zlewozmywak – tak, aby korzystanie z niego było wygodne. Wąska kuchnia wymaga dobrej organizacji, dlatego warto szybciej stworzyć jej projekt, albo chociaż zarys. Jeśli sami nie mamy do tego predyspozycji, to warto sięgnąć po radę projektanta lub stolarza – oni z pewnością pomogą wam odpowiednio zaaranżować takie pomieszczenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ