Jan Pfeifer - zwycięzca konkursu Yong Design 2016. Fot. PAT MIC/IWP

Jan Pfeifer - zwycięzca konkursu Yong Design 2016. Fot. PAT MIC/IWP

  • Autor: bm
  • 25 maj 2017 09:33 (aktualizacja: 25 maj 2017 11:01)

Rusza konkurs dla młodych projektantów

Do 1 czerwca 2017 przyjmowane są zgłoszenia do konkursu "Young Design", którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia - takich, którzy nie tylko mają talent do projektowania, ale też rozumieją rynek i wiedzą, na czym polega współpraca z przemysłem.

Organizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przysłać trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio (szczegóły w regulaminie na stronie organizatora).

Finalistów konkursu i ich projekty oceniać będzie Kapituła Stypendialna złożona z przedstawicieli biznesu - polskich producentów oraz dystrybutorów. Ponadto uczestnicy konkursu będą musieli odpowiedzieć na pytania jurorów. Nagrodę otrzyma projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Dodatkowa nagroda w konkursie to staż w firmie wdrażającej wzornictwo. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ