Na zdjęciu (od lewej): dr Marcin Chłodnicki, dr Magda Malachowska, Bartosz Stawski – Service Design. Fot. Schattdecor

Na zdjęciu (od lewej): dr Marcin Chłodnicki, dr Magda Malachowska, Bartosz Stawski – Service Design. Fot. Schattdecor

  • Autor: mg
  • 06 cze 2017 13:45 (aktualizacja: 06 cze 2017 14:16)

Schattdecor zorganizował w Poznaniu warsztaty Design Thinking

Pod koniec maja br. firma Schattdecor Polska zorganizowała drugą edycję warsztatów poświęconych zagadnieniom związanym z designem thinkingiem. Wzięło w nich udział blisko 40 firm z branży płytowej, meblarskiej i drzwiowej. Warsztaty poprowadzili specjaliści z Service Design Polska.

Kto został nowym prezesem firmy Schattdecor?

Tematem przewodnim warsztatów była metodyka innowacyjnego myślenia SIT (Systematic Inventive Thinking), którą stworzyli izraelscy naukowcy i praktycy zarządzania. Metodyka ta opiera się na praktyce „Function Follows Form”, która zakłada, że za punkt startowy w poszukiwaniu nowych pomysłów powinniśmy przyjmować coś, co już istnieje i funkcjonuje. Kluczową rolę w tym poszukiwaniu odgrywa samodyscyplina w chodzeniu innymi  ścieżkami niż intuicyjne. Bazując na narzędziach zwanych manipulacjami (5 wzorców: odejmowanie, mnożenie, dzielenie, unifikacja i tworzenie nowych zależności), uczestnicy wygenerowali ponad 150 wdrażanych pomysłów w zakresie tworzenia nowego produktu.

Zdobytą wiedzę można spożytkować w codziennym  życiu biznesowym. Podczas warsztatów, które odbyły się  w centrum Poznania, trzeba było wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością. Odzew ze strony uczestników był bardzo pozytywny, dlatego już teraz planowane jest kolejne spotkanie w roku 2018. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ