Narożnik Omega ma minimalistyczną, lekką formę. Fot. Koinor

Narożnik Omega ma minimalistyczną, lekką formę. Fot. Koinor

  • Autor: bm
  • 28 lut 2018 10:25 (aktualizacja: 28 lut 2018 11:53)

Sofy pełne lekkości - alternatywa dla praktycznej solidności

Lekkość i eteryczność niektórych mebli sprawia, że wnętrze nabiera szczególnego klimatu – łatwiej w nim oddychać, łatwiej się zrelaksować i zapomnieć o codzienności...

Nie każdy może pozwolić sobie na meble wypoczynkowe o subtelnej linii, dodające lekkości, ale jednak w dużej mierze odbierające funkcjonalność pomieszczeniu. Takie sofy i narożniki najlepiej sprawdzają się w dużych mieszkaniach lub domach, w których funkcje okazjonalnego nocowania spełniają oddzielne pokoje gościnne. Najczęściej bowiem mebel, posadowiony na cienkich, dość wysokich nóżkach bądź płozach, pozbawiony jest funkcji spania, która w niewielkich wnętrzach jest nie do zastąpienia.

Tego rodzaju meble wypoczynkowe najczęściej mają niewielkie gabaryty, dość ciężka podstawa ustępuje w nich miejsca lekkim, cienkim nóżkom, oparcie i podłokietniki bywają finezyjnie wygięte i dość cienkie, wypełnienie siedziska natomiast oparte jest zazwyczaj na wysokiej jakości materiałach, które dają użytkownikowi najwyższy komfort siedzenia. Producenci takich sof nie martwią się o to, jak ukryć w nich niezbyt estetyczne mechanizmy rozkładania, jak sprawić, by siedzisko jednym ruchem można było uczynić legowiskiem. Zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty produktu.

Sofy bez funkcji spania mogą bez przeszkód spełniać swoją najważniejszą rolę, jaką jest relaks w ciągu dnia. Brak rozkładanego legowiska często zwiększa komfort użytkowania siedziska sofy, pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości pod kątem odpowiedniego wypełnienia. Łatwiej też wyposażyć taki mebel w dodatkowe funkcje relaksu, rozkładane podnóżki, regulowane zagłówki czy dodatkowe schowki lub stoliki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ