Tomek Rygalik

Tomek Rygalik

  • Autor: bm
  • 10 cze 2019 11:08 (aktualizacja: 11 cze 2019 10:37)

Spotkanie z Tomkiem Rygalikiem i Wieczór Architektów w 9design

Wykład Tomka Rygalika - uznanego projektanta, kuratora i doktora sztuki – był głównym punktem spotkania architektów, które odbyło się 6 czerwca w salonie 9design w Warszawie. Prelekcja połączona była z informację o współpracy Rygalika z marką Inspirium.

6 czerwca, w salonie 9design przy ul. Lucerny 25 w Warszawie, odbył się pierwszy z cyklu Wieczór Architektów. Ewent zgromadził wielu przedstawicieli mediów i renomowanych pracowni architektonicznych. Gości powitała właścicielka marki - Anna Dobrzycka, która wraz z mężem Krystianem Dobrzyckim od 2009 roku prowadzi salon 9design, który w swojej ofercie ma meble i inne produkty do aranżacji wnętrz.

Głównym punktem spotkania była prelekcja Tomka Rygalika, w której mówił on m.in. o znaczeniu kontekstu dla projektowania użytkowego. Pytania do prelegenta zatrzymało dopiero ogłoszenie konkursu i poczęstunek od zaprzyjaźnionej z salonem 9design restauracji Bejrut.

Spotkanie było również okazją, by nieco szerzej zapowiedzieć współpracę czołowego projektanta z dynamicznie rozwijającą się polską marką Inspirium, dostępną w 9design.

Przed decyzją o współpracy dokładnie przyjrzałem się potencjałowi, jaki drzemie w Inspirium. Jej sposób działania przypomina modelem rodzinne firmy włoskie, które odniosły międzynarodowy sukces. Wizyta w fabryce w Żywcu, gdzie wszędzie panuje laboratoryjny porządek, przekonała mnie, że mam do czynienia z ludźmi znającymi się na sztuce meblarskiej, a rozmowa z parą właścicieli - że są pasjonatami. Wspaniałe rzeczy mogą osiągać tylko ludzie z odpowiednim nastawieniem, entuzjaści wierzący w swoje pomysły – powiedział Tomek Rygalik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ