Invention - ławka solarna firmy SEEDiA. Fot. SEEDiA

Invention - ławka solarna firmy SEEDiA. Fot. SEEDiA

  • Autor: mg
  • 02 sie 2017 13:53 (aktualizacja: 02 sie 2017 14:07)

Startup projektujący meble miejskie dostanie dofinansowanie

Fundusz bValue zainwestuje nawet 3 mln zł w startup SEEDiA, który zajmuje się projektowaniem między innymi inteligentnych mebli miejskich, zasilanych solarami. Projekt krakowskich inżynierów zwrócił uwagę zarówno funkcjonalnością i ekologicznością rozwiązań, jak i nowoczesnym designem.

Czytaj też: Młodzi projektanci sięgają po nowe technologie i materiały.

SEEDiA to startup założony przez Piotra Hołubowicza, do którego dołączył Artur Racicki. Firma projektuje inteligentne urządzenia infrastruktury miejskiej zasilane panelami solarnymi, takie jak ławki czy meble. Meble miejskie gromadzoną energię oddają w postaci możliwości ładowania urządzeń mobilnych (gniazda USB oraz ładowarki indukcyjne), hot spotów Wi-Fi, podgrzewanych siedzisk, grającego radia, święcących ledów czy ekranów e-papierowych. Rozwiązania funkcjonują już w kilku polskich miastach. W kolejnym roku, dzięki wsparciu funduszu bValue, firma ma zainstalować ok. 300 tego typu urządzeń w różnych częściach Polski. Wsparcie finansowe w wysokości nawet 3 mln zł pozwoli na dalsze rozwijanie tych produktów.

Jednym z projektów opracowanych przez firmę SEEDiA jest ławka "Invention", która równie dobrze może być stosowana we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Dzięki podwieszanemu siedzisku można na niej delikatnie się bujać, co zwiększa komfort jej użytkowania. Istnieje też możliwość wykonania mebla w różnych wersjach materiałowych. Za sprawą energii solarnej magazynowanej w ławce można np. doładować telefon lub korzystać z Wi-Fi.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ