Kolekcja Korso firmy Mebin.Fot. Mebin

Kolekcja Korso firmy Mebin.Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 03 lip 2019 12:43 (aktualizacja: 12 lip 2019 12:02)

Stoły w różnych formach i stylach

Tradycyjny jadalniany stół może mieć wiele „twarzy” - klasyczną, nowoczesną, loftową glamour… Może być rozkładany lub nie, prostokątny lub okrągły, na czterech nogach lub postumencie albo jeszcze innej podstawie. Oferta polskich producentów jest w tym segmencie bardzo bogata.

Dla tych, którzy dysponują dużą przestrzenią i mogą wydzielić to ważne dla życia rodzinnego i towarzyskiego pomieszczenie, można polecić coś w stylu glamour – wręcz pałacową klasykę. W takiej stylistyce sprawdzi się duży, prostokątny stół, z litego drewna, odznaczający się wyjątkową trwałością. Przykładem może być kolekcja Afrodyta firmy Mebin – dostępny wraz z witrynami i kredensem w ciepłej wizualnie kolorystyce czereśnia patyna i rustikal patyna.

Ciekawą opcją do mniejszych mieszkań są ławostoły (np. Wiktoria, Mebin) z funkcją rozsuwania blatu i pneumatycznym podnośnikiem. Z niedużego stolika potrafią zamienić się w obszerny stół, bardzo przydatny podczas przyjęć. Dla osób zainteresowanych stylem loftowym producenci przygotowali specjalne kolekcje do salonu i jadalni, inspirowane fabryczną atmosferą. Mogą one być posadowione na metalowych nogach-stelażach. Ich industrialna forma harmonizuje z ceglanymi czy betonowymi ścianami, lampami w metalowych oprawach, loftowymi dodatkami.

Najchętniej kupowane przez klientów są modele z jak najwygodniejszym i jak najszybszym mechanizmem rozkładania: ręcznym, półautomatycznym lub automatycznym. Szybkie rozłożenie stołu umożliwiają np. prowadnice synchroniczne – wystarczy, że pociągniemy za nogi lub blat z jednej strony, aby całość łatwo się rozsunęła. Dzięki odpowiednim akcesoriom niewielki mebel może aż dwukrotnie zwiększyć swoją powierzchnię i osiągnąć do 4 metrów długości. Rozwiązanie to, wprowadzone już w zasadzie przez niemal wszystkich producentów akcesoriów meblowych jest o tyle wygodne, że wymaga mniejszego wysiłku, a stół rozłożyć może jedna osoba. Jeszcze większym udogodnieniem są prowadnice z samoistnym wysuwem, które podczas ciągnięcia za blat stołu jednocześnie wysuwają dodatkową wkładkę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ