Hamish Cock. Fot. Ben Tynegate/AHEC

Hamish Cock. Fot. Ben Tynegate/AHEC

  • Autor: mg
  • 28 marz 2019 12:17

Stowarzyszenie AHEC nawiązało współpracę z londyńskimi studentami

Building Crafts College (BCC), londyńska szkoła kształcąca w zakresie m.in. stolarki, nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Handlowym Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). W efekcie studenci wykonali różnorodne stoły z czerwonego dębu amerykańskiego.

Każdy z dwudziestu studentów biorących udział w projekcie nazwanym „The Useful Table” („Użyteczny stół”), otrzymał od AHEC 0,5 m3 czerwonego dębu amerykańskiego i zadanie, by stworzyć z niego stół, który doskonale spełni swoją funkcję w konkretnym miejscu w domu. Dzięki tak skonstruowanym wytycznym studenci mieli dużą autonomię w tworzeniu swoich projektów, co zapewniło ich ogromną różnorodność.

Czerwony dąb amerykański to najbardziej obficie występujący gatunek drewna w amerykańskich lasach liściastych. Dlatego zależy nam, by coraz więcej europejskich projektantów go poznało i wykorzystywało w swojej pracy. Z wielką chęcią przekazaliśmy ten materiał utalentowanym studentom Building Crafts College – ich opinia na temat tego gatunku drewna jest dla nas bardzo ważna. Projekty zrealizowane w ramach naszej współpracy pokazują ciężką pracę studentów i doskonały poziom kształcenia na ich uczelni – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ