SDR Białystok 2019

SDR Białystok 2019

  • Autor: bm
  • 22 marz 2019 15:09 (aktualizacja: 25 marz 2019 14:43)

Studio Dobrych Rozwiązań: tak było w Białymstoku

Spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku zgromadziło ponad 120 architektów i projektantów wnętrz. W programie znalazły się prezentacje i dyskusje o aktualnych trendach w wyposażaniu wnętrz, a także wystąpienia ekspertów oraz konkursy dla uczestników.

Partnerem głównym spotkania w Białymstoku 21 marca była firma Flügger farby. W gronie partnerów wydarzenia znalazły się także firmy CAD Projekt K&A, Forner, Pfleiderer, Rejs, Wiór oraz WSC / Graphisoft Center.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja Flügger farby, poświęcona możliwościom aranżowania ścian z wykorzystaniem produktów tej marki. Izabela Żak, doradca architekta Flügger przedstawiła najnowsze palety barw opracowane przez Flügger. Przekonywała zgromadzonych gości, by nie bali się odważnych kolorystycznych połączeń. W pełnym inspiracji wystąpieniu pokazywała też, w jaki sposób można kolorem zaakcentować ścianę lub jej fragment, podkreślić funkcję, ale także oszukać przestrzeń bądź zakamuflować pewne jej elementy. Izabela Żak zachęcała także do sięgania po tapety i do eksperymentów z farbą: cieniowania, przetarć czy efektu ombre na ścianie.

O najnowszych trendach zaobserwowanych podczas tegorocznej edycji targów Ambiente we Frankfurcie opowiedziała Justyna Łotowska, dyrektor wydawnicza Publikatora. Propozycje wystawców jasno wskazują, że minimalizm odchodzi w cień. W tym sezonie na topie będzie złoto, miedź i wyraziste barwy (gównie granat, butelkowa zieleń czy musztardowa żółć) - przekonywała Justyna Łotowska. W modzie pozostają też motywy roślinne i zwierzęce.

Podsumowaniem części spotkania poświęconej aktualnym trendom w aranżacji wnętrz była krótka dyskusja. Izabela Żak i Justyna Łotowska z zadowoleniem stwierdziły, że Living Coral - ogłoszony przez Instytut Pantone kolorem roku 2019, przyjął się w naszym kraju, co pokazują ostatnie imprezy targowe. Bogactwo i różnorodność proponowanych wzorów pozwala dziś każdemu odnaleźć swój styl i zaaranżować wnętrze tak, by było zgodne z naszymi upodobaniami.

Następnie Sylwester Łopatka z firmy Peka oraz Marcin Makowski z firmy Frontpol zapoznali uczestników spotkania z najnowszymi trendami w projektowaniu zabudowy kuchni. Przedstawili też innowacyjne komponenty do produkcji mebli. Sylwester Łopatka opowiedział m.in. o tym, jak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom systemowym w pełni wykorzystać przestrzeń kuchennych szafek i poprawić funkcjonalność zabudowy. Z kolei Marcin Makowski zaprezentował ofertę, możliwości i zalety akrylowych frontów meblowych, produkowanych przez Frontpol. Opowiedział też o frontach imitujących metal, kamień oraz szkło, a także o modnych dekorach.

Nowości produktowe marki Pfleiderer zaprezentował Jacek Jakubiak. Opowiedział uczestnikom spotkania o procesie produkcji, budowie oraz dostępnych wersjach, możliwościach zastosowania i zaletach płyt meblowych z serii PrimeBoard. W swoim wystąpieniu Jacek Jakubiak mówił też o zaletach i możliwościach laminatu kompaktowego Duropal XTerior Compact, do zastosowań na zewnątrz budynków.

Włoski design w płytach meblowych przedstawiła Ewelina Kłos - przedstawiciel firmy Forner. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się i zobaczenia "na żywo" kolekcji włoskich płyt laminowanych CLEAF o opatentowanej technologii produkcji. Zaprezentowane zostały też innowacyjne cienkie blaty TT, jako doskonała alternatywa dla blatów wykonanych z konglomeratów kwarcytowych czy spieków.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ