SDR Gdańsk 2019

SDR Gdańsk 2019

  • Autor: Beata Michalik
  • 17 cze 2019 13:25 (aktualizacja: 24 cze 2019 08:52)

Studio Dobrych Rozwiązań - tak było w Gdańsku

12 czerwca odbyło się ostatnie już przed wakacjami spotkanie z cyklu Studia Dobrych Rozwiązań. Tym razem zawitaliśmy wraz z naszymi ekspertami do Trójmiasta.

12 czerwca spotkaliśmy się w stolicy województwa Pomorskiego, Gdańsku, w hotelu Almond, nieopodal malowniczej gdańskiej starówki. Partnerem głównym wydarzenia były firmy Purmo oraz Villeroy & Boch, a partnerami firmy: Besco, CAD Projekt K&A, Excellent, Hörmann, Galeria Szkła, KNX Polska, Kontakt Simon, Marmorin Design, Niemann Polska, Pfleiderer, Rejs, Vestfrost oraz WSC Graphisoft Center. W wydarzeniu udział wzięło ok. 100 projektantów i architektów, którzy mieli okazję wysłuchać wystąpień eksperckich oraz porozmawiać w profesjonalnym gronie w kuluarach imprezy.

Prelekcje eksperckie podzielone zostały na cztery bloki tematyczne. Imprezę otwarło pierwsze wystąpienie z cyklu pt. Dobrze Mieszkaj Zaprasza - Rafał Skomorowski z firmy Purmo w swojej prezentacji pt. Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku, w którym pokazywał i omawiał nie tylko wygląd grzejników z oferty marki, ale również towarzyszące mu funkcjonalności. Drudzy na scenie pojawili się Natalia Kuraś i Wojciech Tomasik z firmy Villeroy & Boch, którzy zabrali widzów w podróż po świecie marki Villeroy & Boch: od historii i początków firmy, po nowinki wzornicze prezentowane na tegorocznych targach ISH. Zwieńczeniem wystąpienia był mini-konkurs, którego laureaci dostali upominki od firmy.

Cykl Dobrze Mieszkaj Zaprasza zdominowały marki z branży łazienkowej. Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design przedstawił widowni przekrój oferty marki oraz zakres jej działalności w wystąpieniu Marmorin Design - polska marka, światowe wzornictwo, wysoka jakość i wiele możliwości. Następna na scenie pojawiła się Malwina Skubińska z firmy Besco, która w swoim wystąpieniu podsumowywała szeroką ofertę produktów z oferty marki, w tym umywalki, wanny czy kabiny prysznicowe, w różnych wykończeniach i kolorach (także modnej czerni). O czerni w aranżacji łazienki dużo opowiadał również Dawid Szeląg z firmy Excellent, który wygłaszał prezentację zatytułowaną Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience.

Zwieńczeniem pierwszego cyklu prezentacji była dyskusja w gronie Robert Skomorowski, Wojciech Tomasik, Rafał Przygocki oraz Dawid Deląg, poprowadzona przez redaktor portalu Łazienka.pl, Annę Sołomiewicz. Eksperci rozmawiali m.in. o trendach łazienkowych na rok 2019, zmieniających się wyborach konsumentów i nowinkach technologicznych.

Po krótkiej przerwie kawowej, podczas której uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z ofertą Partnerów wydarzenia na stoiskach usytuowanych w sali obok, rozpoczął się drugi blok prezentacji eksperckich. W cyklu pod wspólnym tytułem Smartdom i nowe technologie wystąpili reprezentanci trzech firm, specjalizujących się w różnych rozwiązaniach do domów.

Pierwszy na scenie pojawił się Rafał Derecki z firmy Vestel Poland, który przedstawiał widowni nie tylko zalety chłodziarek na wino marki Vestfrost, ale również wyszukane wzorniczo serie AGD w stylu retro z oferty firmy. Następnie przed widownią stanął Tomasz Gruda reprezentujący na imprezie w Gdańsku stowarzyszenie KNX Poland. Ekspert omówił zalety automatyki budynkowej i standardu KNX, szeroki zasięg systemu oraz jej możliwe zastosowania. Ostatnią prezentacją z cyklu Smartdom i nowe technologie było wystąpienie Rafała Kleinschmidta z firmy Kontakt Simon, który udowadniał, że detal, taki jak osprzęt elektrostacyjny może być nie tylko estetyczny, ale może także przełamywać rutynę aranżacji pomieszczenia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ