Dom w Wilczym Gardle projektu Studio BB Architekci

Dom w Wilczym Gardle projektu Studio BB Architekci

  • Autor: bm
  • 21 marz 2018 10:46 (aktualizacja: 21 marz 2018 13:19)

Studio Dobrych Rozwiązań w Bielsku-Białej - goście specjalni

Znakomici architekci, dydaktycy i pasjonaci architektury wezmą udział jako goście specjalni w spotkaniu dla projektantów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań, które 11 kwietnia zagości w Bielsku-Białej.

Barbara Uherek-Bradecka i Tomasz Bradecki prowadzą wspólnie Studio Projektowe Bradeccy. Barbara Uherek-Bradecka to projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch. Absolwentka Politechniki Śląskiej (ukończyła także podyplomowe studium konserwacji zabytków),
autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury oraz historii architektury. Od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Autor i współautor co najmniej kilkudziesięciu projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz komercyjnych: hoteli, biur, showroomów. Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, w tym projekt wnętrz, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, modernizacja i projekt wnętrz hotelu Diament w Katowicach przy ul. Dworcowej, projekt aranżacji wnętrz kliniki rehabilitacji Galen w Bieruniu, przebudowa wnętrz fabryki plastyków w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach.

Tomasz Bradecki to architekt, absolwent Politechniki Śląskiej (doktorat w 2009 roku). Projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch. Wcześniej doświadczenia projektowe w Hahn Helten Architekten, Aachen, Niemcy, oraz Glenn Howells Architects, Birmingham, Wielka Brytania a także An Archi Group, Gliwice. Członek Śląskiej Izby Architektów, od 2009-go roku adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką, od 2016 roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL www.urbanmodel.org zajmującej się modelami miejsca zamieszkania. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej, laureat i uczestnik konkursów architektonicznych. Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach, rewitalizacja parku w Sośnicowicach, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach, osiedle Knurów Kwiatowa 

Do najważniejszych sukcesów biura należą: I miejsce w konkursie na centrum Goleniowa (wraz z ARCA – Michał Stangel), wyróżnienie w konkursie na projekt terenów mieszkaniowych osiedla Wygoda w Białymstoku, a także projekt i realizacja przebudowy i rozbudowy zespołu hoteli Diament w Zabrzu (opublikowane w Śląskim Przeglądzie Architektury woj. Śląskiego). W chwili obecnej biuro tworzy większy zespół projektowy, w którym zespół wnętrz prowadzi Barbara Uherek-Bradecka, a zespół odpowiedzialny za architekturę Tomasz Bradecki. 

Barbara i Tomasz Bradeccy będą gośćmi specjalnymi spotkania dla projektantów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań, które odbędzie się 11 kwietnia w Bielsku-Białej. Opowiedzą na nim o wyjątkowym projekcie domu jednorodzinnego  (Dom w Wilczym Gardle).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ