Studio Dobrych Rozwiązań 2019 w Olsztynie

Studio Dobrych Rozwiązań 2019 w Olsztynie

  • Autor: Redakcja
  • 29 marz 2019 09:23

Studio Dobrych Rozwiązań w Olsztynie - zobacz relację i zdjęcia!

Prawie 100 przybyłych architektów i projektantów wnętrz, kilkanaście merytorycznych prezentacji, wiele dyskusji i nawiązanych kontaktów – Studio Dobrych Rozwiązań, które odbyło się w Olsztynie 27 marca, okazało się bardzo udane.

Uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko wysłuchać profesjonalnych prezentacji poświęconych najnowszym trendom i produktom wykorzystywanym do aranżacji wnętrz, ale także zdobyć wszystkie niezbędne informacje na stoiskach partnerów.

W roli partnerów głównych olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań wystąpiły firmy – Purmo i Villeroy& Boch. Z kolei w gronie pozostałych partnerów wydarzenia znalazły się takie firmy i marki, jak: CAD Projekt K&A, Center Mebel, Colorimo, Excellent, Forner, Hörmann, Jura, Kontakt Simon, Muraspec, Rejs oraz Remszkło.

Olsztyńskie spotkanie rozpoczęła prezentacja partnera głównego Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie – firmy Purmo. Robert Skomorowski przedstawiał nowości oraz najciekawsze rozwiązania aranżacyjne, w których grzejnik pełni nie tylko funkcję grzewczą. Zgromadzeni mogli przyjrzeć się odważnym aranżacjom, w których grzejnik pełni także funkcję dekoracyjną, stając się prawdziwą ozdobą wnętrza. 

O najnowszych trendach i inspiracjach swoich kolekcji opowiadali przedstawiciele firmy Villeroy & Boch – Natalia Kuraś oraz Wojciech Tomasik. Zaprezentowali możliwości, jakie dają nowe produkty firmy. Dużo miejsca poświęcili także najnowszym kolekcjom oraz trendom, które w najbliższym czasie zagoszczą w naszych wnętrzach. 

Kolejna prezentacja dotyczyła drzwi wewnętrznych. Sebastian Szwajkowski z firmy Hörmann opowiadał o popularnych kolorach, wymiarach (typowych i niestandardowych) oraz parametrach technicznych wewnętrznej stolarki otworowej. 

Czwarta prezentacja tego dnia poświęcona została detalom, które przełamują rutynę pomieszczenia. Rafał Kleinschmidt z firmy Kontakt Simon opowiadał o różnego rodzaju wtyczkach, włącznikach, sterownikach, które potrafią urozmaicić wnętrze. Przedstawiał rozwiązania, które wykraczają poza typowe akcesoria montowane w większości wnętrz. 

Podsumowaniem pierwszej części olsztyńskiego Studia Dobrych Rozwiązań była dyskusja poświęcona roli detali we wnętrzach. Udział w niej wzięli przedstawiciele firm Purmo, Villeroy & Boch, Hörmann i Kontakt Simon. Opowiadali oni o różnorodnych detalach w aranżacji wnętrz, przekonując jednocześnie, że dobrze dobrane drobne elementy wystroju potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Z drugiej strony zły dobór detali jest w stanie zepsuć całą aranżację.

Blok tematyczny „Świat salonów i kuchni” rozpoczęła prezentacja firmy Rejs. Justyna Sudoł i Paweł Ziółkowski omówili najnowsze rozwiązania w zakresie wyposażenia mebli kuchennych. Dodatkowo, specjalnie dla architektów, firma Rejs przygotowała bazę modeli swoich produktów w wersjach 2D i 3D.

Najnowsze trendy wzornicze obserwowane w segmencie płyt meblowych były tematem wystąpienia Eweliny Kłos, reprezentującej firmę Forner, producenta akrylowych płyt meblowych, a także dystrybutora włoskich płyt laminowanych CLEAF. Jak podkreślała Ewelina Kłos, największym zainteresowaniem klientów wciąż cieszą się fronty na wysoki połysk. Przedstawicielka firmy Forner wiele miejsca poświęciła płytom z serii CLEAF, które za sprawą szerokiej palety kolorów i struktur dają wiele możliwości personalizacji wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ