SDR Rzeszów 2018

SDR Rzeszów 2018

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 23 lis 2018 17:02 (aktualizacja: 28 lis 2018 09:07)

Studio Dobrych Rozwiązań w Rzeszowie - zobacz pełną relację!

Za nami już ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. Architekci i projektanci zgromadzeni w Rzeszowie mieli okazję wysłuchać 11 wystąpień, w tym gościa specjalnego arch. Macieja Trybusa, współwłaściciela pracowni S.T. Architekci.

Goście, głównie architekci, projektanci wnętrz i designerzy, zgromadzeni w rzeszowskim Hotelu Metropilitan, mieli okazję wysłuchać 10 prezentacji poświęconych najnowszym trendom, materiałom i technologiom wykorzystywanym w aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, biur czy obiektów użyteczności publicznej. Autorami poszczególnych wystąpień byli przedstawiciele partnerów Studia Dobrych Rozwiązań. W tym gronie znalazły się: Cerrad – partner główny oraz partnerzy: WSC (Archicad), Besco, BOZ, CAD Projekt C&A, Finishparkiet, Mochnik, Ruke, Szklinik Design.

Tak liczna reprezentacja wielu branż dała słuchaczom możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami wzorniczymi, jak również innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi oraz oprogramowaniem – niezbędnymi w codziennej pracy projektanta wnętrz.

Na stoiskach partnerów goście mogli zapoznać się bliżej z ofertą producentów, i najnowszymi trendami, obejrzeć produkty na ekspozycji, poznać nowe technologie, a także nawiązać kontakty i porozmawiać o współpracy.

Cykl wystąpień otworzył Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń w firmie Cerrad. Zainteresował słuchaczy designem oraz parametrami technicznymi płytek wielkoformatowych 160x320 cm. Opowiadał również o zastosowaniach wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń płyt imitujących drewno, beton i cegłę. Interesującym punktem prezentacji były też nowinki i trendy zaobserwowane przez Cerrad na tegorocznych targach Cersaie w Bolonii we Włoszech.

O wszechstronnych zastosowaniach szkła w domach prywatnych, jak też dużych obiektach użyteczności publicznej mówił podczas swojej prezentacji Dariusz Jędrzejczak, szef działu handlowego i marketingu firmy Mochnik. Przywołując liczne realizacje, w których wykorzystano szkło, opisał możliwości szkła lakierowanego, zespolonego i hartowanego. W swojej prezentacji sporo miejsca poświęcił również lustrom, balustradom, drzwiom i ściankom marki Glasimo oraz efektownym okładzinom z serii Colorimo.

„We shape the water” – to temat prezentacji przedstawionej przez Malwinę Skubińską, dyrektor ds. marketingu firmy Besco. Podkreślała ona, że jakość ma znaczenie w aranżacji łazienek, a dedykowane rozwiązania są jednym z największych wyzwań stawianych przed firmami z tej branży. Bogata oferta produktowa Besco wyrasta właśnie z chęci sprostania zróżnicowanym oczekiwaniom wielu odbiorców.

Luksusowe umywalki wykonane z drewna marki Szkilnik Design zaprezentowała Karolina Kabot. Przybliżyła ona najnowszy design produktów i skupiła się na parametrach technicznych i specjalnym zabezpieczeniu drewna, które ma zastosowanie w łazience.

„Inna strona lustra” to temat prezentacji firmy Ruke. Agnieszka Golub, key account marki Ruke, opowiadała m.in. o lustrach personalizowanych oraz przedstawiła najciekawsze modele z aktualnej oferty Ruke. Inteligentne rozwiązania, jakie oferują najnowsze modele luster, goście mogli w przerwie przetestować na stoisku firmy.

O tajnikach profesjonalnej fotografii wnętrz mówił Artur Krupa, założyciel agencji fotograficznej Mirage, specjalizującej się w fotografii wnętrz. „Witajcie w moim obiektywie”. Przekonywał architektów, dlaczego warto tworzyć profesjonalne zdjęciowe portfolio. Zarysował również kwestię współpracy architekta i fotografa. Przedstawił praktyczne wskazówki, mówiące jak przygotować się do sesji zdjęciowej i jakie wymagania stawiać fotografom wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ