Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu - 28 lutego 2019 r. Fot. Publikator

Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu - 28 lutego 2019 r. Fot. Publikator

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 03 marz 2019 18:29 (aktualizacja: 05 marz 2019 23:07)

Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu. Zobacz relację i zdjęcia!

28 lutego w Toruniu ponad 100 uczestników – architektów i projektantów wnętrz – miało okazję zapoznać się z nowościami wzorniczymi i produktowymi, wysłuchać interesujących prezentacji o trendach wzorniczych w urządzaniu wnętrz oraz wziąć udział w dyskusjach. Gościem specjalnym wydarzenia był architekt Grzegorz Goworek.

Pierwsze w 2019 roku spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań odbyło się w toruńskim Hotelu Bulwar. Była to doskonała okazja, by poznać aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Profesjonalne prezentacje, wymiana doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów, zarówno z producentami, jak też architektami z dużym dorobkiem, to doskonały sposób na wzbogacenie zawodowego warsztatu. Autorami poszczególnych wystąpień byli przedstawiciele partnerów Studia Dobrych Rozwiązań. W tym gronie znalazły się: partner główny – Cersanit oraz partnerzy – CAD Projekt K&A, Hörmann, Marmorin Design, Rejs. Na gości czekała też inspirująca podróż po trendach z targów Cevisama 2019 i Ambiente 2019.

Na stoiskach partnerów goście mogli zapoznać się bliżej z ofertą producentów, i najnowszymi trendami, obejrzeć produkty na ekspozycji, poznać nowe technologie, a także nawiązać kontakty i porozmawiać o współpracy.

Cykl wystąpień otworzył Piotr Wychowaniec, reprezentant marek Cersanit i Opoczno. Opowiedział o najnowszych kolekcjach płytek ceramicznych. Zaprezentował najświeższe trendy, wśród których szczególną uwagę przykuwały płytki imitujące marmur i drewno. Wiele miejsca poświęcił najnowszej kolekcji mebli łazienkowych Moduo marki Cersanit. Seria mebli Moduo, poza walorami wzorniczymi stwarza nieograniczonych możliwości kreowania przestrzeni. Projektant czy inwestor może samodzielnie dobierać i komponować moduły – w zależności od potrzeb i wielkości łazienki.

O nowoczesnym wzornictwie wanien opowiadał Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design. Właściciel marki opowiedział o historii firmy i sposobie pracy. Każda z ceramicznych wanien jest wykańczana ręcznie – dzięki czemu powstają małe dzieła sztuki. Połączenie wyjątkowego designu i na rzemieślniczych sposobów wykończenia sprawia, że polska marka rozwija się zarówno w kraju, jak też za granicą.

Subiektywnie o łazienkowych trendach inspirowanych hiszpańskimi targami Cevisama 2019 opowiadała Katarzyna Masłowska, redaktor prowadząca Najlepsze Domy, dziennikarka portalu Dobrzemieszkaj.pl. W 2019 roku najmodniejsze będą płytki wiernie odwzorowujące naturę: szczególnie marmur czy granit. Bardzo modne będą też wyraziste barwy: granat czy butelkowa zieleń. Dobrą wiadomością dla miłośników pasteli czy wzorów roślinnych jest to, że też będą w tym sezonie na topie. Wyraźna tendencją jest też odchodzenie od dużych formatów w kierunku niewielkich cegiełek czy sześciokątów. Geometryczne wzory, złoto, miedź efekt brokatu – to też będzie modne.

Kolejnym punktem spotkania była dyskusja podsumowująca trendy łazienkowe na 2019 rok. Krótkie podsumowanie i swoje opinie przedstawili Piotr Wychowaniec, reprezentant marki Cersanit oraz Rafał Przygocki, właściciel, Marmorin Design. Poruszyliśmy temat małych łazienek – problemów i wyzwań związanych z ich projektowaniem i wyposażeniem. Zaproszeni architekci mieli okazję do swobodnej rozmowy i zadawania pytań na temat najnowszych trendów i rozwiązań.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ