SDR Warszawa 2018

SDR Warszawa 2018

  • Autor: SDR
  • 26 marz 2018 08:36 (aktualizacja: 27 marz 2018 10:14)

Studio Dobrych Rozwiązań w Warszawie - relacja i zdjęcia

Blisko 90 architektów i projektantów wnętrz wzięło udział w spotkaniu, które odbyło się w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie. Za nami ciekawe dyskusje, rozmowy i cały blok niezwykle inspirujących prezentacji.

Frekwencja w Warszawie dopisała. Architekci i projektanci tłumnie zjawili się w Hotelu Regent i zostali z nami cały dzień. Były liczne rozmowy, prezentacje, wykłady, wystąpienia zarówno naszych partnerów, jak i gości specjalnych.

Warszawską edycję Studia Dobrych Rozwiązań rozpoczęła prezentacja partnera głównego - firmy Cerrad. Artur Sieczka, specjalista ds. szkoleń, opowiedział o praktycznie nieograniczonych możliwościach, jakie we wnętrzu dają płytki wielkoformatowe. Pokazał również, jak na wiele różnych sposobów można wykorzystywać kolekcje płytek ceramicznych imitujących beton, drewno i cegłę, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Po niezwykle ciekawej prezentacji poświęconej płytkom ceramicznym mogliśmy się nieco więcej dowiedzieć o szkle. Dariusz Jędrzejczak, kierownik działu handlowego i marketingu w firmie Mochnik, pokazał jak ogromne możliwości daje zastosowanie szła we wnętrzach, zarówno tych mieszkalnych, jak i tych w obiektach użyteczności publicznej. Mogliśmy się również dowiedzieć, czego oczekują klienci i architekci wybierający produkty ze szkła.

W dalszej części spotkania Agata Lubowicka z firmy MS-Dekor opowiedziała o kompleksowej usłudze dekoracji okien m.in. o pomiarach, doborze tkanin czy sposobach szycia. Przekazała też kilka praktycznych wskazówek, które na pewno przydadzą się przy wybieraniu zasłon, firanek czy rolet do wnętrza. Bardziej techniczne rozwiązania przedstawił Michał Pietrucha z firmy WSC. Pokazał on, jakie możliwości daje architektom i projektantom praca z programem Archicad. Z kolei Krzysztof Kopyczyński z firmy FinishParkiet zaprezentował ekskluzywne i piękne kolekcje podłóg drewnianych. Mogliśmy również poznać proces ich produkcji.

Ostatnia prezentacja partnera warszawskiego spotkania należała do firmy CAD Projekt K&A. Małgorzata Kubaszewska przedstawiła architektom możliwości najnowszej wersji programu CAD Decor Pro.

W ramach naszego warszawskiego spotkania odbyły się dwa ciekawe wykłady zaproszonych przez nas ekspertów. Pierwszy poświęcony był sesjom zdjęciowym. Fotograf Piotr Motrenko mówił między innymi o tym, jak przygotować wnętrze do profesjonalnej sesji zdjęciowej. O czym pamiętać, a czego unikać? Drugi wykład należał do Agaty Makowskiej, szefa platformy do obsługi mikroinfluencerów Taglife, w firmie Stroer Media. Tu z kolei mogliśmy dowiedzieć się, co kryje się pod nazwą influencer i kto może zostać influencerem oraz o tym, jak zaistnieć ze swoją marką w mediach społecznościowych.

Wręczyliśmy również nagrodę w naszych konkursie na najlepsze wnętrze w województwie mazowieckim. Laureatką została Dominika Wojciechowska – architekt, właścicielka pracowni Nidus Interiors.

Ostatnim punktem Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie było wystąpienie wyjątkowego gościa specjalnego – projektanta wnętrz, wielbiciela kolorów i wzorów Artura Indyki, który na antenie Domo+ prowadzi program Meblokreacje. Wystąpienie niezwykle ciekawe, pełne inspiracji i kolorowych trendów. Było czego posłuchać i było na co popatrzeć. Artur Indyka mówił o tkaninach, kolorach i teksturach we wnętrzu. Z pasją przekonywał uczestników spotkania, że szarości i biele warto zastąpić wyrazistymi barwami, dynamicznymi wzorami. Może zamiast szarych zasłon wybrać zasłony w kratę, paski, zygzaki, kwiaty czy kropki? Podobnie z roletami i firanami. Artur Indyka podkreślał, że nie warto bać się kolorów i wzorów, a z kolei warto sięgać po mniej oczywiste rozwiązania. A jeżeli do wnętrza nie pasuje już nic, a więc tkaniny w paski, kratkę czy kropki, to na pewno będą pasowały papugi. Tkaniny ze wzorem papug pasują wszędzie - zaznaczył nasz gość specjalny. A materiał, który zdobią papugi architekci i projektanci mogli zobaczyć i obejrzeć sami. Artur Indyka przyniósł bowiem ze sobą wzorniki bardzo wielu niezwykle ciekawych tkanin. Wszystkie były do dyspozycji uczestników warszawskiego spotkania.

Kolejne spotkanie w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie odbędzie się 26 września. Zapraszamy serdecznie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ