Spotkanie w Studio Forma 96

Spotkanie w Studio Forma 96

  • Autor: bm
  • 03 gru 2018 10:53 (aktualizacja: 05 gru 2018 11:14)

Studio Forma 96 zorganizowało spotkanie dla designerów

Zorganizowane przez Studio Forma 96 spotkanie stało się pretekstem do rozmów o sztuce i wizjach architektów, którzy dyskutowali o wykorzystaniu dzieł sztuki i ich umiejętnym wpisaniu we wnętrze domu.

Warszawskie Studio Forma 96, zajmujące się kompleksowym wyposażaniem wnętrz, przeobraziło tego wieczoru w przestrzeń spotkań i ożywionych dyskusji o sztuce i designie. Reprezentująca Studio Joanna Pazik, podzieliła się z gośćmi historiami wielu rodzinnych manufaktur, w których pasja właścicieli, połączona z doskonałym rzemiosłem, stale zachwyca, inspirując kolejne pokolenia. Propozycje marek Poliform, Flexform, SieMatic, Rimadesio, Gervasoni, Antonio Lupi, Catellani&Smith czy Dedon od lat wpisują się w kanon klasyki, pozwalając sobie na nieoczywiste, subtelne jedynie nawiązania do bieżących trendów.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć odniesień do sztuki we wnętrzach. Zaproszeni na spotkanie architekci i przedstawiciele mediów dyskutowali o wykorzystaniu dzieł sztuki i ich umiejętnym wpisaniu w kontury domu. Dobrze zaprojektowana przestrzeń powinna stworzyć idealną scenografię dla eksperymentów artystycznych, służąc w równym stopniu właścicielom, jak i ich różnorodnym zbiorom.

Do niedawna sztuka wydawała się być elitarna, dostępna tylko dla wybranych, interesując jedynie wąskie grono odbiorców: ludzi świadomych, kolekcjonerów, historyków sztuki czy młodych projektantów. To się zmieniło. Polskie społeczeństwo dojrzewa, sztuka zaczyna być ważna” - mówiła Ewa Mierzejewska, która sama zaczęła organizować Targi Sztuki Dostępnej. Z rozmów zaproszonych przez Studio Forma 96 gości wynika, że doganiamy świat i mamy w tej materii wiele powodów do optymizmu. Spotkanie poprowadziła Olga Kisiel-Konopka, a Partnerem była marka Bang & Olufsen.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ