Kolekcja mebli Rossano. Fot. Mebin

Kolekcja mebli Rossano. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 15 cze 2018 15:20 (aktualizacja: 19 cze 2018 13:21)

Sypialniane lustro – dopełnienie kolekcji mebli

Lustro to ciekawe uzupełnienie kolekcji mebli do sypialni. Optycznie powiększa przestrzeń, dodaje elegancji, jest też oczywiście bardzo praktycznym elementem pomieszczenia.

Historia luster sięga wielu tysięcy lat. Pierwsze lusterka powstawały ze szlifowanych kamieni, następnie z polerowanego brązu, później także z ołowiu i srebra. Technologię wytwarzania luster szklanych odkryli Rzymianie w I w. n.e., ale do metody tej wrócono dopiero po tysiącu lat. Przez długi czas zwierciadło było towarem rzadkim, luksusowym i bardzo drogim. Masowa produkcja i łatwiejsza dostępność luster datuje się dopiero na wiek XIX. 

Współczesne lustro posiada pewne właściwości, odgrywające wyjątkową rolę w aranżacji wnętrz. Dzięki odpowiedniemu usytuowaniu pozwala na grę światłem: umieszczone naprzeciwko okna doświetli ciemne pomieszczenie oraz odbije piękny widok za oknem. Sypialnia to intymna przestrzeń w naszych domach, którą urządzamy tak, by zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Często jednak pomieszczenie to pełni również funkcję garderoby oraz miejsca pielęgnacji urody. W takim wypadku koniecznie potrzebne jest w niej mniejsze lustro nad toaletką oraz większe, w którym zobaczymy całą sylwetkę. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są szafy z lustrzanymi drzwiami umożliwiające lepsze wykorzystanie przestrzeni. Duże, efektowne lustra do zawieszenia nad toaletką, dzięki ozdobnym ramom, stanowią piękny element dekoracyjny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ