Fot. Komandor

Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 24 sie 2017 11:00 (aktualizacja: 24 sie 2017 12:56)

Systemy przesuwne w salonie - najciekawsze rozwiązania

Chociaż szafy z systemami drzwi przesuwnych klienci najczęściej kupują do sypialni lub przedpokoju, równie dobrze tego typu produkty sprawdzą się w salonie. Szczególnie jeśli ma on niezbyt dużą powierzchnię lub nietypowe kształty, przez co może być trudny do umeblowania.

Czytaj też: PRZEGLĄD ZESTAWÓW DO JADALNI

Zabudowa przestrzeni wykonana na wymiar może być tu najlepszym rozwiązaniem. O zaletach mebli wykonanych na wymiar mówi Monika Szczęsny, projektantka mebli z firmy Komandor: „Regały wykonane na wymiar dodają wnętrzu harmonii. Można umieścić je w dowolnym miejscu pokoju, dopasować do każdego centymetra, nawet w przypadku różnicy w głębokości ścian. Do wyboru mamy pełny regał z zabudowanym tyłem lub lekką wersję ażurową, co pozwala nam kreatywnie aranżować przestrzeń pokoju. Do tego zyskujemy możliwość wybrania koloru mebla z bogatej palety barw, dopasowując go do charakteru wnętrza. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest stworzenie jednego większego regału, który powstanie z kilku modułów o różnej wielkości. Przy odpowiednim połączeniu ich ze sobą może z tego powstać ciekawa kompozycja aranżacyjna.”

W zagospodarowaniu przestrzeni pomocna moża być szafa wnękowa idealnie dopasowana do kątów i ścian mieszkania. Dzięki niej wykorzystamy każdy centymetr i zagospodarujemy każdy kąt. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć salon, pomogą nam w tym lustrzane drzwi szafy, czy szklane drzwiczki regału, które sprawią, że salon nie tylko będzie lepiej oświetlony, ale stanie się też większy, przynajmniej optycznie dla oka.

Wyrazisty akcent w pomieszczeniu dziennym może stanowić szafa z ciekawym frontem. Dopasować można do niej mniejsze szafki lub komody w tej samej stylistyce. Aby w salonie nie dominowała szafa na całej powierzchni ściany, dobrym pomysłem będzie jej przedłużenie w formie regałów i półek, które nadadzą wnętrzu przestronności”. – podkreśla Monika Szczęsny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ