Seria „Gemini Everest” firmy Sevroll jest przeznaczona specjalnie do zabudowy wnęk ze skosami. Fot. Sevroll

Seria „Gemini Everest” firmy Sevroll jest przeznaczona specjalnie do zabudowy wnęk ze skosami. Fot. Sevroll

  • Autor: bm
  • 25 lut 2018 17:30 (aktualizacja: 25 lut 2018 19:54)

Szafy przesuwne pod skosami - optymalne rozwiązanie

Systemy przesuwne sprawdzają się w każdym pomieszczeniu zarówno mieszkalnym, jak i biurowym. W niektórych wypadkach okazują się wręcz niezastąpione, między innymi tam, gdzie mamy do czynienia z nietypowymi kształtami wnętrza, np. na poddaszu.

Zabudowa na wymiar to rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w przedpokoju, jak i salonie, jadalni, sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Wykorzystując systemy drzwi przesuwnych zagospodarujemy niewygodne wnęki, trudno dostępne zakamarki, miejsca pod schodami – słowem niemal każdy wolny centymetr pomieszczenia. Jest to opcja szczególnie funkcjonalna jeśli dysponujemy niewielką ilością metrów kwadratowych, zwłaszcza kiedy część tej powierzchni znajduje się pod skosami. Dzięki szafom przesuwnym mieszkanie na poddaszu może stać się nie tylko bardziej funkcjonalne, ale też efektowne – wybór frontów i różnego rodzaju wykończeń do systemów jest bowiem bardzo bogaty.

Sypialnia i garderoba

Zastosowanie systemów drzwi przesuwnych w sypialni pozwoli na lepsze zagospodarowanie miejsca w pomieszczeniu, które zazwyczaj nie jest zbyt przestronne. Zwiększy też funkcjonalność garderoby, gdyż ułatwi dostęp do przechowywanych w niej przedmiotów. Systemy przesuwne doskonale sprawdzą się też w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. Ustawienie mebli w sypialni będzie oczywiście zależało od tego, z jakimi skosami mamy do czynienia. "Jeśli brak nam przestrzeni, z powodzeniem możemy wykorzystać miejsce pod skosami i zabudować je według własnego planu. W zależności od kąta, pod jakim padają i czy zaczynają się od samej podłogi, możemy je wykorzystać na wiele sposobów. " – mówi Monika Szczęsny, projektantka z firmy Komandor. - „W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzają się szafy wnękowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto pomyśleć o systemie drzwi przesuwnych, a w miejscach, gdzie ich montaż jest niemożliwy, uzupełnijmy zabudowę drzwiami uchylnymi, w tych samych ramach, co wybrane drzwi przesuwne. Wszystkie indywidualnie przygotowane rozwiązania to najlepsze wyjście, gdy nasza sypialnia, ze względu na układ pomieszczenia, sprawia nam duże problemy. Wybór rozwiązań przygotowanych na wymiar pozwala uniknąć sytuacji, w której gotowe meble, przez swój niedopasowany kształt, burzą wystrój i funkcjonalność całego wnętrza" – wyjaśnia Monika Szczęsny, projektantka w firmie Komandor.

Salon i jadalnia

Chociaż szafy z systemami drzwi przesuwnych klienci najczęściej kupują do sypialni lub przedpokoju, równie dobrze tego typu produkty sprawdzą się w salonie. Szczególnie jeśli ma on niezbyt dużą powierzchnię lub nietypowe kształty, przez co może być trudny do umeblowania. W zagospodarowaniu przestrzeni pomocna może być szafa wnękowa idealnie dopasowana do kątów i ścian mieszkania. Dzięki niej wykorzystamy każdy centymetr i zagospodarujemy każdy kąt. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć salon, pomogą nam w tym lustrzane drzwi szafy, czy szklane drzwiczki regału, które sprawią, że salon nie tylko będzie lepiej oświetlony, ale stanie się też większy, przynajmniej optycznie dla oka. Popularnym rozwiązaniem jest także montaż drzwi przesuwnych we wnękach ścian, które następnie można zaaranżować na użyteczne schowki. Systemy przesuwne stają się alternatywą dla tradycyjnych drzwiczek meblowych - Coraz częściej projektanci i architekci wnętrz polecają je jako zamknięcia szafek telewizyjnych, bibliotek, półek i regałów. Możliwość idealnego dopasowanie do wymiarów i kształtów pomieszczenie sprawia, że staje się to rozwiązaniem uniwersalnym i pozwalającym zaaranżować wnętrze zgodnie z oczekiwaniami jego użytkowników. Drzwi przesuwne są wygodne w użytkowaniu – potwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. Po otwarciu nie stanowią one przeszkody w niedużych pomieszczeniach, nie zabierają dodatkowej przestrzeni i nie utrudniają dostępu do zawartości szafy. Lekki ruch ręką wystarczy, aby delikatnie je otworzyć lub zamknąć – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ