Fronty szafek wykonane ze szkieł lakierowanych matowych z kolekcji Colorimo Sati 2019. Górne – Colorimo Sati Szmaragdowy, dolne – Colorimo Sati Kawowy

Fronty szafek wykonane ze szkieł lakierowanych matowych z kolekcji Colorimo Sati 2019. Górne – Colorimo Sati Szmaragdowy, dolne – Colorimo Sati Kawowy

  • Autor: Colorimo
  • 04 wrz 2019 10:23 (aktualizacja: 10 wrz 2019 09:16)

Szkło lakierowane w meblarstwie - szerokie możliwości zastosowania

Szkło lakierowane jest materiałem od lat powszechnie stosowanym w meblarstwie. Mimo zmieniających się trendów we wnętrzach, nadal jest prawdziwą ozdobą mebli. Warto zwrócić uwagę na kolekcję szkła lakierowanego Colorimo, które daje szeroki wachlarz możliwości zarówno kolorystycznych jak i wzorniczych.

Do wyboru mamy kilka kolekcji szkła lakierowanego Colorimo. Kolekcja standardowa Colorimo to szkła z połyskiem i duża głębią. Takiej jakości powierzchni połysku nie oferują nawet najbardziej wyrafinowane meblowe płyty lakierowane. W kolekcji standardowej klienci mają do wyboru 28 kolorów poczynając od bieli, czerni i tzw. kolorów ziemi aż po zdecydowane kolory czerwieni, niebieskości czy żółci.

Kolejną jest kolekcja szkieł Colorimo Sati. Tutaj pierwszoplanową rolę gra matowa powierzchnia szkła, która dzięki swej aksamitności nadaje meblowi wyjątkowy charakter i elegancję. Ponieważ matowe powierzchnie znajdują coraz większe uznanie wśród klientów, kolekcja ta jest regularnie wzbogacana o kolejne kolory. Aktualnie w ofercie dostępne jest 12 kolorów matowych w stonowanych tonacjach jasnych i ciemnych.

Colorimo Ornament to jedyna na rynku kolekcja szkieł ornamentowych lakierowanych. Podstawową zaletą tej kolekcji jest struktura szkła, która w zależności od jej rodzaju, załamuje padające na nią światło, dzięki czemu otrzymujemy różnego rodzaju refleksy świetlne. Szkła ornamentowe to między innymi Colorimo Sati czarne 9005 oraz szkła z kolekcji Colorimo Hexi, w której jednym kolorem pomalowane zostały cztery struktury szklane.

Szkła lakierowane można stosować w meblach na kilka sposobów. Po pierwsze uprzednio ucięte i oszlifowane formatki szklane można bezpośrednio kleić na fronty z płyty meblowej. Uzyskujemy w ten sposób ciekawe połączenie płyty i szkła, które - odpowiednio dobrane - uatrakcyjnią mebel. W ten sposób można również pokusić się o „odnowienie” starych mebli, których fronty już się nam „opatrzyły". Warto również dodać, że stosując ten sam sposób montażu, szkło lakierowane możemy nakleić na blaty mebli lub stołów, a także zastosować je jako okładzinę ścienną np. pomiędzy szafkami w kuchni, zamiast płytek w łazience czy jako panele dekoracyjne w innych pomieszczeniach.

Drugim sposobem jest umieszczenie szkła w ramkach aluminiowych, których szeroka gama kształtów i kolorów sprawi, iż takie fronty znajdą zastosowanie zarówno w meblach klasycznych, jak i nowoczesnych. Należy w tym miejscu podkreślić, że najbardziej popularnym miejscem stosowania szkieł lakierowanych w ramce są drzwi szaf przesuwnych i garderób. W tego typu zastosowaniach szkła, przy większych gabarytach frontów, ze względów bezpieczeństwa zaleca się podklejanie lewej strony szkła folią, która w razie jego rozbicia zatrzyma ostre kawałki szkła w jednym miejscu.

www.colorimo.eu