Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach, 7 listopada 2017

Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach, 7 listopada 2017

  • Autor: bm
  • 07 lis 2017 20:21 (aktualizacja: 11 lis 2017 12:53)

Tak było na SDR w Katowicach - zobacz naszą fotorelację!

Spotkanie z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach (7 listopada 2017) okazało się bardzo inspirujące zarówno za sprawą Partnerów wydarzenia, którzy zaprezentowali w interesujący sposób swoje produkty i rozwiązania do wnętrz, jak i dzięki wystąpieniu gości specjalnych – Joanny i Wojciecha Małeckich.

Partnerem głównym spotkania w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach była firma Ceramika Paradyż i to właśnie jej przedstawiciele - Maria Majewska i Piotr Stępniak – przygotowali pierwszą, otwierającą wydarzenie prezentację. Same produkty Ceramiki Paradyż były tutaj tak naprawdę tylko pretekstem do rozważań o trendach jako takich, o tym, jak przenika się moda na konkretne style w aranżacji wnętrz z tym, co aktualnie jest popularne w innych dziedzinach życia: kulturze, sztuce, modzie odzieżowej itd. Słuchacze mieli też okazję poznać najnowsze trendy, lansowane na największych targach międzynarodowych, takich jak iSaloni w Mediolanie, ISH we Frankfurcie czy Cersaie w Bolonii. W prezentację wplecione były informacje o najnowszych i najciekawszych kolekcjach płytek, jakie ma w swojej ofercie Ceramika Paradyż.

Jaką rolę w architekturze i we wnętrzach może pełnić szkło? Jak doskonale potrafi podkreślić indywidualny styl danego projektu? O tym między innymi opowiedziała uczestnikom SDR w Katowicach Marta Zaraś z firmy Mochnik. Oferowane przez tę markę szkło laminowane Glassimo i szkło lakierowane Colorimo stwarzają szerokie możliwości dla projektantów. Można z tych materiałów tworzyć przeróżne ciekawe rozwiązania i co – ważne – bezpieczne i trwałe, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu szkła.

O najnowszych pomysłach i trendach w aranżacji łazienki mówiły kolejne prezentacje partnerów SDR – firm Radaway i Kludi. Reprezentujący Radaway Damian Ślęczka mówił o komfortowych i nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących przede wszystkim brodzików i kabin prysznicowych. Z kolei Jarosław Olczyk z firmy Kludi przybliżył słuchaczom innowacyjną ofertę armatury łazienkowej do wnętrz prywatnych i publicznych.

Strefa łazienki była też tematem wystąpienia kolejnego partnera – firmy SFA Poland, którą reprezentował Przemysław Kapczuk. Opowiedział między innymi o najważniejszych produktach firmy – pomporozdrabniaczach, dzięki którym można zaplanować łazienkę lub kuchnię w każdym miejscu, niezależnie od położenia pionów kanalizacyjnych.

Podczas SDR w Katowicach nie zabrakło też prezentacji dotyczącej inteligentnych rozwiązań do domów i mieszkań. Przedstawił ją Łukasz Kolbuch z firmy Fibar Group, która stworzyła inteligentny system Fibaro. Z kolei o projektowaniu i nie tylko, przy wykorzystaniu systemu Palette Cad opowiedział Damian Gawron, general manager marki Palette Cad.

Podczas spotkania swoje rozwiązania zaprezentowała również firma Obo Bettermann, która specjalizuje się w profesjonalnych systemach podpodłogowych do prowadzenia instalacji elektrycznych w budownictwie domowym, biurowym i publicznym.

O systemach kuchennych firmy Franke i bateriach marki KWC opowiedział przedstawiciel marki Franke Michał Turlejski. Z kolei nowoczesne rozwiązania z betonu architektonicznego zaprezentował słuchaczom Szymon Tomecki z firmy Modern Line. O szerokich możliwościach zastosowania materiału typu Corian we wnętrzach prywatnych i publicznych mogliśmy dowiedzieć się z prezentacji Emilii Cichockiej, reprezentującej firmę Dupont Corian.

Ostatnią prezentacją przygotowaną przez partnerów Studia Dobrych Rozwiązań było wystąpienie firmy RuckZuck, której przedstawiciel – Mariusz Kwaśniewski – opowiedział między innymi o produktach wiodącej marki Desigio.

Interesującym punktem programu SDR w Katowicach było wystąpienie gości specjalnych. Joanna i Wojciech Małeccy to małżeństwo architektów, którzy prowadzą swoje biuro projektowe już od 20 lat i mają na swoim koncie wiele spektakularnych i nagradzanych w konkursach projektów. Tym razem opowiedzieli o tych najciekawszych, a także tych, które mają dla nich samych szczególne znaczenie. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać między innymi o tym, jak powstawało katowickie osiedle Enklawa Modernistyczna, czy nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji tzw. śląskiej filmówki. Oboje architekci podkreślali, że ważne jest dla nich nie tylko tworzenie nowoczesnych, funkcjonalnych i pięknych obiektów, ale także szacunek wobec starej „tkanki” miasta, którą tworzą budynki na pozór brzydkie i niepotrzebne, ale jednak będące „świadkami” historii Katowic i Śląska. Warto o tym pamiętać i – zamiast niszczyć – próbować wkomponować je w nowo powstające obiekty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ