SDR Lublin 2019

SDR Lublin 2019

  • Autor: Beata Michalik
  • 31 maj 2019 13:39 (aktualizacja: 31 maj 2019 14:16)

Tak było na SDR w Lublinie - zobacz relację i zdjęcia!

Wysoka frekwencja gości, ciekawe prezentacje, nietypowe rozwiązania do wnętrz i dużo owocnych rozmów i dyskusji – oto krótkie podsumowanie Studia Dobrych Rozwiązań, które odbyło się 30 maja 2019 w Lublinie.

W nowoczesnych, zaaranżowanych w loftowym klimacie wnętrzach niedawno otwartego hotelu Arche w Lublinie spotkaliśmy się z grupą około 70 projektantów i architektów, zainteresowanych nowymi rozwiązaniami do wnętrz i produktami dedykowanymi łazienkom, kuchniom i pokojom dziennym.

Zorganizowanie lubelskiego spotkania było możliwe dzięki Partnerom SDR, wśród których tym razem znalazły się firmy: Besco, CAD Projekt K&A, Carmin, Excellent, Esko/Etażurka, Marmorin Design, Mirad, Rejs oraz WSC Graphisoft. Każdy z Partnerów miał swoje stoisko, na którym prezentował próbki, katalogi i specyfikacje swoich produktów i gdzie można było zasięgnąć bezpośredniej porady ekspertów z firm. Najważniejszym punktem programu SDR były jednak prezentacje.

Spotkanie rozpoczęło się od bloku prezentacji o tematyce łazienkowej. Jako pierwszy wystąpił….. z firmy Mirad, który opowiedział o najważniejszych nowościach i rozwiązaniach z oferty Mirad. Przedstawił również produkty marki Armatura Wola. W prezentacji firmy Mirad nie zabrakło informacji o najnowszych trendach w wyposażeniu łazienek, o oryginalnych sposobach wykończenia armatury i innych elementów łazienki.

Wanny, kabiny prysznicowe, brodziki i inne produkty do nowoczesnej łazienki zaprezentowała Malwina Skubińska z firmy Besco. Zarówno Malwina Skubińska z Besco, jak i … Fortunka??? z firmy Marmorin Design mówili w swoich prezentacjach o rosnącej popularności wanien wolno stojących, które idealnie wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i utrzymane w stylu retro wnętrza łazienek. Dawid Szeląg z firmy Excellent opowiedział o najnowszych trendach w aranżacji łazienek, w tym m.in. o dość odważnej modzie na „czarną łazienkę”.

W dyskusji podsumowującej blok łazienkowy przedstawiciele firm – partnerów mówili m. in. o szczegółach związanych z montażem, użytkowaniem i utrzymaniem swoich produktów w praktyce. Opowiedzieli też o rozwiązaniach dedykowanych małym łazienkom, a także zwrócili uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas aranżowania wnętrz łazienkowych.

W części spotkania poświęconej przestrzeniom salonu i kuchni goście SDR mieli okazję poznać niezwykle oryginalne, funkcjonale i efektowne rozwiązanie do wnętrz, jakim są „etażurki”. Mebel, nazwany tak przez swoich pomysłodawców (firma Esko/Etażurka) to rodzaj ażurowego regału, który można wykorzystać nie tylko jako system półek na książki, rośliny czy bibeloty, ale również jako ciekawą formę podziału wnętrza. Etażurki o różnych formach, rozmiarach i wykonane z różnych materiałów (m. in. drewno, fornir, szkło, sklejka) przedstawił w swojej prezentacji Piotr Gąsiorowski z firmy Esko/Etażurka.

Kolejna prezentacja dotyczyła szerokiego spektrum materiałów i akcesoriów meblowych, w tym głównie płyt meblowych, dekorów, wyposażenia szafek i szuflad kuchennych. Przedstawicielka lubelskiej hurtowni Carmin SPF Katarzyna Ziułkowska i reprezentujący firmę Rejs Piotr Kaproń opowiedzieli architektom o najnowszych produktach z segmentu meblarstwa. Katarzyna Ziułkowska zwróciła uwagę między innymi na różne rodzaje płyt meblowych marki Swiss Krono (której partnerem jest Carmin), z kolei Piotr Kaproń zaprezentował rozwiązania działającej od wielu lat na rynku firmy Rejs, która w swojej ofercie ma m.in. kuchenna carga, kosze obrotowe, pojemniki do segregacji odpadów czy organizery do kuchennych szuflad. Wszystkie te produkty sprawiają, że kuchnia może stać się nie tylko bardziej funkcjonalna, ale też dobrze zorganizowana i uporządkowana.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ