Fot. Mebin

Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 16 maj 2017 14:51 (aktualizacja: 17 maj 2017 10:44)

Toaletka w sypialni - ozdoba i funkcjonalność w jednym

Podkreśla kobiecy charakter sypialni, jest jej funkcjonalnym uzupełnieniem, ponieważ pozwala na przechowywanie dużej ilości drobiazgów. Toaletka - chociaż niektórym wydaje się tylko zbędnym dodatkiem - ma wielu zwolenników wśród klientów, wybierających meble do sypialni.

Podstawowym walorem decydującym o funkcjonalności toaletki jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Zapewnią je wygodne szuflady przydatne do przechowywania kosmetyków i akcesoriów. Być może prosty stolik z jedną lub dwiema szufladami to za mało, by zmieścić wszystkie damskie precjoza. W takim wypadku warto kupić toaletkę z nadstawką, która zazwyczaj posiada dodatkowe szufladki i schowki lub sięgnąć po wariant z półeczkami znajdującymi się na przykład w podstawie mebla. Im więcej przestrzeni na blacie, tym lepiej – możemy ją wykorzystać jako miejsce dla wyeksponowania ulubionych przedmiotów.

Lustro powinno być duże – dopasowane szerokością do wymiarów toaletki. Najczęściej oferowane jest w komplecie z toaletką, nadstawką i stołkiem. Niektóre bryły mają lustro wbudowane w nadstawkę, inne – chowane w blacie stolika. Jeśli sypialnia po nocy zamienia się w pokój dzienny, możemy skorzystać z innego rozwiązania – lustra zamontowanego w blacie.

Nie bez znaczenia dla estetyki mebla i całej sypialni jest materiał, z którego wykonano toaletkę. Najpiękniejsze modele to te z najszlachetniejszych materiałów: drewna i oklein naturalnych o wspaniałych wzorach usłojenia, gdzieniegdzie uzupełnionych dekoracyjnymi tkaninami. Jeśli dodamy do tego interesującą kolorystykę dębu naturalnego, dębu burgundzkiego, orzecha, brązu antycznego lub wenge uzyskamy naprawdę ciekawy efekt.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ