Projekt - Tomasz Augustyniak dla marki Fleks

Projekt - Tomasz Augustyniak dla marki Fleks

  • Autor: bm
  • 05 kwi 2018 12:19 (aktualizacja: 10 kwi 2018 11:55)

Tomasz Augustyniak projektuje dla nowej polskiej marki meblowej

Projektantem czterech pierwszych kolekcji nowej marki meblowej Fleks jest znany designer Tomasz Augustyniak. Ideą marki jest indywidualizacja mebli i dostosowywanie ich do konkretnej przestrzeni.

Nazwy nowych kolekcji Fleks to kolejne litery alfabetu. Nie bez powodu – bowiem Tomasz Augustyniak to projektant, dla którego design oznacza porządkowanie i poszukiwanie harmonii w otoczeniu człowieka. Co kryje się tym razem za abecadłem designera?

Kolekcja „A” ma zdecydowany charakter, definiowany poprzez zastosowanie toczonych nóg z litego drewna. Drugim charakterystycznym detalem są pionowe szczeliny w plecach brył, które umożliwiają przepływ światła we wnękach. Kolekcja „A” dedykowana jest zarówno przestrzeniom prywatnym, jak i publicznym. Kolekcja „B” to nowoczesny, prosty, uniwersalny klimat. Wyrazistym elementem są w tym przypadku regały z przegrodami między półkami o trzech głębokościach do wyboru. Układ ten pozwala na przechowywanie przedmiotów o różnych długościach. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie płyty melaminowanej i sklejki, które tworzą przegrody w regałach. W kolekcji „C” kluczowe są prostota i wygoda, a się z tym wiąże – poszerzona funkcjonalność. Tworzą ją stoły do pracy z blatami o konfigurowanej długości i szerokości. Ustawione są one na sklejkowych podstawach, co daje im więcej możliwości. Kolejnym elementem są regały, które występować mogą pojedynczo lub w zestawie. „D” stanowi zbiór dodatków, które uzupełniają pierwsze trzy kolekcje, ale jednocześnie stanowią indywidualną ofertę. W skład kolekcji wchodzą polimerowe lustra.

Marka Fleks to nowoczesna odpowiedź na zapotrzebowanie indywidualnego odbiorcy poprzez zaprojektowanie mebli z możliwością dostosowania gabarytów i funkcjonalności do ściśle określonej przestrzeni zarówno prywatnej, jak i publicznej. Ideą jest samodzielne konfigurowanie mebli na wymiar za pomocą internetowego narzędzia, a następnie ich wyprodukowanie poprzez bezobsługowe połączenie konfiguratora online z produkcją w fabryce. Już niedługo, za pomocą urządzenia z dostępem do internetu, wykorzystując autorski system firmy, będzie można natychmiastowo wygenerować zamówienie.

Właścicielem marki oraz producentem kolekcji Fleks jest Meble.pl, Fabryka Mebli na Wymiar z siedzibą w Rzeszowie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ