Fot. Vox

Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 23 gru 2018 11:33

Trend Supernormal czyli inspirująca „normalność"

Zdaniem holenderskiej trendwatcherki Lidewij Edelkoort, w ostatnim czasie ludzie bardziej wnikliwe zwracają uwagę na dom. Ta tendencja, jak twierdzi Li, jest odpowiedzią na potrzebę zwolnienia tempa życia.

Normalność stała się nowym sposobem na życie. Marka Vox, która również bacznie obserwuje zachodzące zmiany, nazwała ten styl życia Supernormal. Co to oznacza w rzeczywistości? Przede wszystkim więcej luzu. Przyglądamy się bacznie przestrzeni, w której mieszkamy, odpowiednio
ją aranżujemy, bo przecież dobrze zorganizowana sprzyja naszej wygodzie, ale robimy to z pomysłem i według własnego klucza. Miejsce, w którym spędzamy czas, powinno pasować do potrzeb każdego domownika.

Otaczamy się prostymi rzeczami, celebrujemy codzienność i skupiamy się na tym, co tu i teraz. Wybieramy sprawdzone, praktyczne materiały, takie, których używanie na co dzień nie będzie sprawiać kłopotów. Kuchnia i jadalnia to miejsca, w których rośnie apetyt nie tylko na wspólnie przygotowany posiłek, ale często na osobiste zwierzenia. Pielęgnujmy w sobie chęć rozmowy, budujmy bliskość z rodziną i przyjaciółmi. Na przykład przy stole z kolekcji Frame mieści się, aż 12 osób, a krzesła Closer z miękkimi, obrotowymi siedziskami ułatwiają wstawanie od stołu i zmianę pozycji podczas posiłku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ