Fot. 9design

Fot. 9design

  • Autor: ut
  • 13 sty 2020 12:09

Trendy 2020: wielki powrót tekstyliów

Prognozy trendów wnętrzarskich na 2020 rok wieszczą powrót tekstyliów. Na topie będą naturalne tkaniny oraz wzory inspirowane przyrodą, a klasyka pójdzie w kolor i ciekawe faktury.

Nordic – hygge na chłodno
Nie jest zaskoczeniem, że skandynawska miłość do świata natury i oparta o nią stonowana kolorystyka w zimnej tonacji zostaną z nami na dłużej. 9design oferuje poduszki i mięsiste narzuty w palecie szarości, rozbielonej zieleni, zgaszonych niebieskoszarych tonów i oczywiście bieli, które w towarzystwie barw ziemi z łatwością odnajdą się w każdej przestrzeni. Ciekawe strukturalne sploty, surowe faktury i nienachalne wzory wprowadzą do mieszkania klimat hygge.
„W przypadku aranżacji w stylu nordic warto rozważyć nasze funkcjonalne, wykonane na zamówienie rolety. Dają one poczucie prywatności oraz przytulnego zaciemnienia, kiedy tylko poczujemy taką potrzebę.” – dodaje Marta Kaczanowska, dekoratorka wnętrz 9design.

Biophilic w natarciu
Współczesna architektura wnętrz zmierza w stronę poszukiwania silniejszego kontaktu z naturą i „tworzenia” domu, w którym inspiracje przyrodą przeplatają się z trendem eko. Nadchodzi era naturalnych tekstyliów: niedoskonała, szorstka wełna, marszczony len, miękka bawełna o grubym splocie… Uwiodą nas florystyczne motywy, a w ramach kolorystyki – zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń dopełniona przez intensywne barwy z palety oscylującej wokół czerwieni, niebieskości, oranży i żółci. 9design nie zawiedzie amatorów dzikiej fauny, bowiem zwierzęce motywy pojawią się np. na haftowanych poduszkach.

Odświeżona klasyka
Tradycja pójdzie w tango z nowoczesnością. Jednego jesteśmy pewni - na piedestale utrzyma się welur, który przełamuje utarte stylistyczne konwencje w nowych zestawieniach. Szlachetna butelkowa zieleń, głęboki burgund i nasycony granat okraszone kroplą pudrowego, przygaszonego różu prezentują się zjawiskowo, szczególnie w dyskretnym towarzystwie starego złota. Ten trend słusznie przywodzi na myśl ponadczasowy nurt Art Déco, gdzie detale, subtelny połysk aksamitu i fascynacja geometrią wychodzą na pierwszy plan.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ