Stoisko Technistone na targach w Orlando.

Stoisko Technistone na targach w Orlando.

  • Autor: bm
  • 30 sty 2017 11:17

Trendy amerykańskie i europejskie - na targach w USA

W dniach 10-12 stycznia br. w Orlando na Florydzie odbyła się kolejna edycja targów KBIS - The Kitchen & Bath Industry Show, skupiająca wiodących producentów branży wnętrzarskiej z całego świata. Europejskie trendy w aranżacji wnętrz zaprezentowała tam między innymi firma Technistone.

KBIS, czyli targi The Kitchen & Bath Industry Show, to wydarzenie o międzynarodowym zasięgu, odbywające się już od ponad 50 lat w Orlando na Florydzie. Częścią integralną spotkania jest przedstawienie przez wiodące marki najnowszych trendów wnętrzarskich w obszarze kuchni i łazienek. W tym roku, firma Technistone po raz pierwszy miała okazję zaprezentować w Orlando swoje propozycje skierowanie do wykończenia tych pomieszczeń. Wśród prezentowanych produktów znalazły się zarówno nowości pochodzące z serii Noble Collection 2017, jak i już znane i cenione powierzchnie konglomeratowe z pozostałych linii produkcyjnych.

Na targach zaprezentowało się ponad 500 wiodących producentów branży wnętrzarskiej z różnych zakątków świata. Wśród przedstawianych propozycji można było zauważyć kilka wiodących konwencji, wspólnie wyznaczających kierunek, jakim podąża współczesny design.

1. Przede wszystkim – personalizacja, jako klucz do stworzenia wartościowego projektu wnętrza. 

2. Każda powierzchnia jest szansą na wyeksponowanie naszych upodobań wzorniczych. W kuchni najlepiej sprawdza się w tej roli blat.

3. Wśród dominujących barw zauważyć można gamę szarości, kolory ziemi, ale także – co może być dla niektórych zaskoczeniem – błękity, zdobiące szczególnie fronty meblowe.

4. Wśród trendów 2017 znalazła się też idea kuchni inteligentnej ze sprzętami, które myślą za nas, ale również powierzchniami łatwymi w utrzymaniu czystości, nienasiąkliwymi, higienicznymi i odpornymi na działanie kwasów owocowych.

Wpisując się w aktualne trendy, firma Technistone zaprezentowała najnowszą kolekcję pięciu konglomeratów kwarcytowych Noble Collection 2017 o rysunku naturalnego kamienia. Ponadto, odwiedzający mogli podziwiać slaby Technistone z już uznanych kolekcji, takich jak: Starlight, Essential, Rustic, Harmonia oraz Noble.

"Technistone, jako czeska firma do tej pory skupiona była przede wszystkim na rynkach europejskich, a eksport do Stanów Zjednoczonych utrzymywał się na poziomie około 6% całego obrotu. Co prawda konglomerat jest w USA popularny od lat, jednak po wprowadzeniu na rynek kolekcji Noble, zainteresowanie produktami Technistone zwiększyło się wielokrotnie. Stąd też otwarcie naszej filii w Virginii, a także obecność na targach KBIS, które są doskonałym miejscem do zaprezentowania naszej oferty oraz zwiększenia świadomości w zakresie możliwości wykorzystania konglomeratów kwarcytowych" – mówi Krzysztof Piotrowski, przedstawiciel na Polskę firmy Technistone.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ