Fot. Salony Agata

Fot. Salony Agata

  • Autor: bm
  • 04 paź 2017 13:32 (aktualizacja: 06 paź 2017 11:19)

Trendy: kolory i struktury nowoczesnych mebli kuchennych

W kuchni, podobnie jak w przypadku innych wnętrz mieszkaniowych ważna jest personalizacja, stworzenie przestrzeni, która ma własny, indywidualny charakter, najlepiej zgodny ze stylem życia i osobowością użytkowników. Dziś modne jest wszystko, co czyni naszą kuchnię funkcjonalną i jedyną w swoim rodzaju.

Błysk czy mat? Nowocześnie czy z nutą retro? Biel czy kolory drewna? Wiele pytań zadają sobie producenci i sprzedawcy mebli kuchennych, którzy starają się spełnić oczekiwania klientów. W tym sezonie jest wiele kierunków, ponieważ niemal równolegle doskonale sprzedają się zarówno meble białe, minimalistyczne, z połyskiem, jak i kolekcje z litego, często szczotkowanego drewna, w tradycyjnych formach. Nadal modna jest otwarta kuchnia, czego efektem jest dążenie do dopasowania zabudowy kuchennej do mebli w salonie i jadalni. Popularnością cieszą się też wyspy i półwyspy, które tylko pozornie wymagają dużej przestrzeni. W dobrze zaprojektowanej, niewielkiej kuchni odpowiednio skonstruowana wyspa sprawdzi się równie dobrze jak na dużym metrażu.

Niezależnie od tego, czy meble kuchenne są wykonane z litego drewna, czy z płyt mdf lub innych materiałów drewnopochodnych, powodzeniem na rynku cieszą się połączenia dwóch lub więcej wybarwień czy dekorów. Takie rozwiązanie kolorystyczne daje bowiem ciekawy efekt wizualny. Połączenie kolorów w meblach kuchennych sprawdza się zarówno w przypadku stylu nowoczesnego, minimalistycznego, jak i w zestawieniach klasycznych. Zazwyczaj producenci proponują połączenia kolorów drewna z bielą, bieli z szarością lub czernią, zdarzają się też jednak nieco bardziej odważne "duety" szarości z czerwienią czy kolorów drewna z szarościami.

Najczęściej kontrapunktem dla jednolitych powierzchni frontów są blaty, które mogą wyraźniej kontrastować z frontami, dekoracyjne wstawki w drzwiczkach szafek bądź połączenie korpusów w jednym kolorze z frontami w zupełnie innym odcieniu. Kolorami można też zaznaczyć podział funkcjonalny kuchni na poszczególne strefy. Np. elementy wysokiej zabudowy z wbudowanym piekarnikiem można wykonać w innym odcieniu niż zestaw dolnych szafek lub wyróżnić kolorystycznie wyspę kuchenną.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ