Model New York marki Zajc. Fot. Zajc

Model New York marki Zajc. Fot. Zajc

  • Autor: mg
  • 01 gru 2016 09:24 (aktualizacja: 01 gru 2016 10:12)

Trendy kuchenne na rok 2017 - ocena eksperta

Modna nowoczesna klasyka, wysuwane systemy do przechowywania, elektrycznie otwierane szafki, szarości i naturalne forniry. O kuchennych hitach mijającego roku oraz tendencjach na rok 2017 mówi Justyna Zajc, właścicielka marki Zajc.

Mówiąc o preferencjach klientów i tym co obowiązywać ma w 2017 roku, warto zacząć od przedstawienia najpopularniejszych rozwiązań funkcjonalnych. Kuchnia zdecydowanie nie może obejść się bez wysuwanych systemów do przechowywania. Zamknięte za frontami wysokich szaf kosze cargo porządkują produkty, zapewniając bardzo wygodny do nich dostęp. Również w niskich szafkach warto znaleźć miejsce nawet dla najmniejszego wysuwanego kosza, mającego 15 cm szerokości. Z kolei systemy montowane w narożnikach zabudowy pozwalają bardzo efektywnie wykorzystać tę trudną przestrzeń do przechowywania naczyń kuchennych.

Obowiązujące zasady segregowania odpadów spowodowały potrzebę montowania w kuchniach podwójnych koszy na śmieci. Użytkownicy coraz bardziej cenią sobie dodatkowe udogodnienia. Elektrycznie otwierane górne szafki czy też montowane w szafkach i szufladach ledowe oświetlenie stają się coraz popularniejsze. Nie bez znaczenia jest, że takie systemy stały się cenowo przystępne. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się bezuchwytowe sposoby otwierania szafek i szuflad, czyli systemy push to open lub frezowane w różny sposób krawędzie.

We wzornictwie kuchni zauważamy odbicie ogólnego powrotu do wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki. Klienci coraz częściej zwracają się w stronę kuchni nowoczesnych, a jednocześnie posiadających elementy stylizowane na tradycyjne. Z tego powodu wprowadziliśmy fronty zdobione subtelnym frezem.

Innym ukłonem w stronę klasyki jest lite drewno poddane szczotkowaniu. Dzięki niemu zyskuje przestrzenny efekt i wyczuwalną pod palcami fakturę. Powstają z niego nie tylko fronty, ale pojawia się również jako element wyspy kuchennej. Surowy wygląd szczotkowanego drewna znakomicie przełamuje nowoczesną, prostą formę kuchni. Podobny efekt wprowadzają kompozytowe blaty odtwarzające rysunek różnego rodzaju kamieni, takich jak marmur Bianco di Carrara lub Calacatta czy Arabescato.

Nadal popularne są wykończenia lakierowane, wśród których coraz większym zainteresowaniem cieszy się kolor szary. Modne są szczególnie jego niejednoznaczne odcienie wpadające w kolor gołębi lub antracyt. W jednej kuchni spotykane są również połączenia kilku odcieni szarego lakieru. Ten kolor zyskuje na popularności kosztem odchodzącego w przeszłość beżu. Co ciekawe, obecnie wykończenia matowe lub półmatowe są równie popularne jak błyszczące. W przypadku fornirów najczęściej wybierane są naturalne odcienie dębu lub orzecha, posiadające delikatny rysunek słojów. Natomiast nie ma już miejsca w kuchni na pomarańczowe czy żółte odcienie drewna. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ