Interprint Furniture Days 2016. Fot. Interprint

Interprint Furniture Days 2016. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 23 lis 2016 11:24 (aktualizacja: 24 lis 2016 10:31)

Trendy na rok 2017 według firmy Interprint

Organizowane przez Interprint warsztaty "Furniture Days", oprócz prezentacji aktualnych trendów, były również okazją do pokazania najnowszych dekorów firmy. Wśród nich nie zabrakło wzorów fantazyjnych i ciekawych unikolorów. Jednak największe zainteresowanie tradycyjnie budziła kolejna odsłona kolekcji "Six Pack".

Hasło tegorocznych warsztatów "Furniture Days" brzmiało "transform". Dotyczyło ono nie tylko trendów przewidzianych na 2017 rok, ale także formuły wydarzenia, które po raz pierwszy przybrało postać interaktywnej, nieco teatralnej prezentacji. Jak zatem wyglądają najnowsze trendy stojące pod znakiem transformacji?

Pierwszy z nich określony został mianem "de/materialised" - to transformacja w cyfrowym wydaniu. Cyfrowa transformacja wkracza w coraz dalsze rejony naszego życia. Za pomocą smartfona digitalizujemy rzeczy, a tym samym dematerializujemy przedmioty i ludzi. Tak, że nie wiadomo już co jest realne, a co jedynie wirtualne. Obrazem dematerializacji jest dekor "Postman". Ten utrzymany w wersji podstawowej w szarej kolorystyce wzór składa się z miliarda liter nie niosących za sobą żadnego sensu. Liter niemożliwych do odcyfrowania ani zrozumienia, będących tylko obrazem.

 Z kolei "non-conform" wyrasta z poczucia, że warto być niedoskonałym. Dzięki temu nasze życie i jego otoczenie staje się bogatsze, pełniejsze znaczeń i sensu. Przykładem tego trendu jest dekor "Texton", łączący pozornie niemożliwą do połączenia miękkość i twardość dwóch skrajnie różnych materiałów. We wzorze tym odnajdziemy ślady delikatnych splotów tkaniny i chropowatość chłodnego betonu. 

 "Co-everything"  - to indywidualizm pozostający w symbiozie ze wspólnotą. Coraz częściej, doceniając i szanując swoją indywidualność, świadomie decydujemy się na pogodzenie jej ze wspólnotą. Jak pogodzić tak różne sfery i potrzeby? Wybierając wzory uniwersalne, ale nadal posiadające charakter. Jak "Intra" - jeden z dekorów "Six Pack2017". Ten nieregularny wzór to wariacja na temat dębu, która pozwala na zestawianie różnych kolorów i materiałów. 

Ostatni z promowanych przez Interprint trendów kryje się pod hasłem "un_limited" i wychodzi z założenia, że sami kształtujemy swoje granice. Każdy może robić, co chce i być tym, kim chce. Możemy, tak jak rysunek marmuru "Lavant", zaskakiwać dynamizmem i płynnością kolorystycznych przejść. Dekor ten, choć nieruchomy jak skała, którą pokazuje, wydaje się pozostawać w stałym ruchu. 

 W tym roku, po raz pierwszy, kolekcja "Six Pack" została zaprezentowana już podczas "Furniture Days" - nie zaś po nich. Obejmuje ona trzy wzory inspirowane dębiną. Przeciwwagę stanowią spokojne i eleganckie rysunki orzecha i kasztanu, a także dynamiczny szary marmur.

Zaprezentowanie dekorów nie tylko na płytach, ale również meblach i innych nośnikach było również możliwe dzięki partnerom Interprint. To dzięki nim - firmom Hornshu, Renolit (producenci PVC), Flay, Heuk, SESA (producenci blach pod struktury synchroniczne), Sapi (producent struktur na powierzchnie CPL), Rehau, MKT (producenci obrzeży) oraz Hettich (producent okuć meblowych ) - kolekcja "Six Pack 2017" jest gotowa i prawie w całości dostępna na obrzeżach i foliach PVC. Gotowe są również powierzchnie synchroniczne, które umożliwiają nadawanie haptycznej struktury dekorom zastosowanym już na płytach.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ