Fot. Nolte

Fot. Nolte

  • Autor: bm
  • 23 maj 2018 11:00 (aktualizacja: 25 maj 2018 08:36)

Trendy w meblarstwie: białe meble kuchenne

Biel w otoczeniu dekorów w odcieniach drewna to jeden z wiodących trendów w meblach kuchennych. Jak dotąd nie stracił swojej dominującej pozycji.

Biel we wnętrzach kuchennych to prosty, ale niezwykle skuteczny sposób, aby osiągnąć spektakularny efekt. Dobrze się prezentuje na kuchennych frontach i jest gwarancją eleganckiego wnętrza, które oprze się upływowi czasu. "Trendy w urządzaniu wnętrz ulegają częstym zmianom, które trudno byłoby realizować w domowych wnętrzach, dlatego użytkownicy kuchni decydują się na rozwiązania, które będą ponadczasowe - przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - Wnętrze zaaranżowane w bieli wygląda świeżo, modnie i nowocześnie, a dodatkowo doskonale poprawia optykę pomieszczeń."

Biel to kolor uniwersalny, który doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych meblach, jak i w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym. Biała zabudowa rozświetla pomieszczania, sprawiając, iż wyglądają na większe niż są w rzeczywistości. Jeszcze większy efekt przestronności uzyskamy decydując się na fronty akrylowane lub lakierowane z połyskiem, które będą odbijały światło, co dodatkowo doświetli przestrzeń. Biały kolor dodaje zabudowie meblowej lekkości o czym warto pamiętać decydując się na wysokie szafki wiszące lub zabudowy całościenne. Dzięki bieli na pewno nie przytłoczą nawet niedużego wnętrza.

Mocnym atutem bieli jest łatwość tworzenia atrakcyjnych kompozycji stylistycznych. Biel doskonale współgra z innymi kolorami, a aby osiągnąć ciekawe efekty można ją połączyć z całą paletą barw, co pozwala zindywidualizować zabudowę kuchenną. Jednokolorowe, białe fronty dobrze komponują się z dekorami drewnianymi, które mogą występować w szerokiej gamie odcieni i struktur.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ