Czarne meble warto wyeksponować na tle jasnych ścian. Fot. BoConcept

Czarne meble warto wyeksponować na tle jasnych ścian. Fot. BoConcept

  • Autor: bm
  • 02 maj 2018 11:31 (aktualizacja: 07 maj 2018 10:44)

Trendy w meblarstwie: czarne akcenty we wnętrzu

Czerń we wnętrzu, wbrew pozorom, wcale nie musi być ponura i mroczna. Może dodawać elegancji i nowoczesności, wnosząc jednocześnie nutkę ekstrawagancji. Musi jednak być umiejętnie zastosowana.

Czerń we wnętrzach jeszcze do niedawna występowała tylko w postaci detali, klienci dość rzadko wybierali np. całkowicie czarne meble, chociaż swego czasu popularność odcienia wenge zrobiła swoje. Zawsze też uwagą klientów cieszyły się meble tapicerowane w czarnej skórze naturalnej, które dodają wnętrzu prestiżu.

Czerń, dawniej symbolizująca smutek i mrok, w XX wieku zyskała nowy wymiar. Za sprawą ikonicznych projektów Coco Chanel, stała się synonimem wyrafinowanego smaku, luksusu i elegancji w unikatowym wydaniu. Dziś króluje nie tylko w świecie mody, ale również w branży wnętrzarskiej, stanowiąc odważną alternatywę dla wszechobecnej bieli. Aranżacja z wykorzystaniem czerni wymaga jednak przemyślanych rozwiązań, aby uniknąć efektu przytłoczenia przestrzeni.

„Czerń to propozycja, która najlepiej sprawdza się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. To kolor, który wprowadza nutę ekstrawagancji i wnosi zupełnie nową jakość. Wiele osób boi się zastosowania czerni na ścianach, uważając, że wnętrze stanie się ponure i przygnębiające. Aby tego uniknąć, warto wprowadzić kontrastujące dodatki, które ożywią stylizację. Barwa ta bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie złota lub srebra, tworząc z nimi zestawienia pełne elegancji” - radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Wyposażenie w tym kolorze świetnie komponuje się z wnętrzami w różnych stylach - minimalistycznym, skandynawskim, klasycznym czy loftowym. Istnieje wiele możliwości, aby przemycić czerń do wnętrza: od akcesoriów, poprzez meble, aż po ramy okienne czy włączniki świateł.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ