Sofa Chester. Fot. Libro

Sofa Chester. Fot. Libro

  • Autor: bm
  • 03 paź 2018 12:11

Trendy w meblarstwie: jakie sofy najchętniej kupują Polacy?

Mimo rosnącej popularności energetycznych kolorów we wnętrzach, polscy klienci wciąż najchętniej wybierają w sklepach meble tapicerowane w bezpiecznych odcieniach szarości i beżu.

Coraz powszechniejsze stosowanie tkanin meblowych o podwyższonych parametrach odporności na zabrudzenia i inne czynniki zewnętrzne przyczyniło się do wzrostu popularności mebli tapicerowanych w jasnych obiciach. Chociaż producenci podczas targów meblowych starają się lansować nieco bardziej energetyczne kolory, w sklepach najlepiej sprzedają się wciąż jasne beże i szarości w różnych stopniach nasycenia. Klienci kierują się jednak nie tylko praktycznością takich produktów, ale też ich ponadczasowością. Wymienione kolory bowiem są niezależne od zmieniających się trendów, od promowanych przez czasopisma wnętrzarskie "kolorów roku" i mody na aranżowanie oryginalnych wnętrz. Wolimy mieć wnętrza urządzone tak jak większość Polaków i cieszyć się ich stonowanym urokiem, niż być na bieżąco z aktualnymi tendencjami w projektowaniu. 

Jak przekazuje firma Black Red White w swoim poradniku, w kategorii najwyższej funkcjonalności pod względem kolorystyki niemal zawsze zwyciężają odcienie beżu i szarości, ponieważ pomagają maskować ewentualne zabrudzenia. Istotny jest wybór odpowiedniej tkaniny. Warto zwrócić uwagę chociażby na tkaniny hydrofobowe. "Tkaniny hydrofobowe nie wchłaniają płynów, ułatwiając utrzymanie mebli w czystości. Od zwykłych materiałów różnią się tym, że pokrywa je specjalna apretura, która sprawia, że wszelkie zabrudzenia z płynów gromadzą się na powierzchni tkaniny w postaci łatwych do usunięcia kropel. Kiedy przypadkowo rozlejemy coś na sofę, plamę wystarczy odsączyć zwykłym ręcznikiem papierowym, by tkanina odzyskała pierwotną czystość. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz właścicieli zwierząt domowych." - radzi Polakom Joanna Chybowska-Kaczmarek, dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Black Red White.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ