Kuchnia Vertigo Line. Fot. Stolkar

Kuchnia Vertigo Line. Fot. Stolkar

  • Autor: bm
  • 19 cze 2018 09:44 (aktualizacja: 28 cze 2018 12:45)

Trendy w meblarstwie: kolory drewna w kuchni

Meble kuchenne z drewna lub w dekorach drewnopodobnych od dawna wiodą prym na polskim rynku. Tak zaaranżowane wnętrze jest ponadczasowe i współgra z trendem „powrotu do natury”.

Niezależnie od wybranej tonacji kolorystycznej – dekory w odcieniach drewna to zawsze najlepszy sposób na wykreowanie wnętrza, które będzie nie tylko ponadczasowe, ale naturalne i pełne ciepła. Polacy najchętniej wybierają te w jasnej, stonowanej kolorystyce, które nie tylko są rozwiązaniem bezpieczniejszym aranżacyjnie, ale nadają wnętrzom wrażenie przestronności. Potrafią wydobyć prostotę zabudowy meblowej, jednocześnie nadając jej niewymuszonej elegancji. Jasne wybarwienie eksponuje naturalne walory drewna, podkreślając ich wyjątkowy rysunek z sękami i usłojeniem, charakterystycznym dla poszczególnych gatunków. A tych w palecie jasnych wybarwień jest cała gama, począwszy od niezliczonej ilości wzorów najbardziej popularnego dębu, po nietuzinkowy dekor wiązu.

Przeciwwagę dla dekorów drewna utrzymanych w jasnych kolorach stanowią te w zdecydowanym, ciemnym wybarwieniu. W ubiegłym sezonie powróciły w wielkim stylu do modnych aranżacji kuchennych, znajdując dla siebie niszę w segmencie mebli prestiżowych. Dekory ciemnego drewna najlepiej prezentują się w klasycznych, stylowych aranżacjach. Choć wyróżniają się wyrafinowaną elegancją, również wnoszą do wnętrz atmosferę ciepła i naturalności. Dzięki ciemnemu wybarwieniu meble sprawiają wrażenie bardziej solidnych. W palecie proponowanych ciemnych wybarwień drewna dostępne są nie tylko odmiany w tradycyjnych brązach czy w tonacjach czerni, ale bardzo ciekawe propozycje drewna barwionego na modne, efektowne kolory. To sposób na unowocześnienie designu zabudowy meblowej, przy zachowaniu naturalnych walorów ciemnego drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ