Fot. Vigo

Fot. Vigo

  • Autor: bm
  • 10 paź 2018 18:03

Trendy w meblarstwie: kuchnia połączona z salonem

Strefa kuchenna płynnie przechodząca w pokój dzienny to jeden z najsilniejszych trendów ostatnich sezonów. W ślad za modą zmieniają się również meble z typowo kuchennych stają się coraz bardziej… uniwersalne.

Otwarta kuchnia to jeden z najważniejszych trendów, który na nowo zdefiniował standardy w projektowaniu zabudowy meblowej. Kuchnia w otwartej przestrzeni musi zachować funkcjonalność, a równocześnie dopasować się do części salonowej. Rosną więc wymagania względem wyglądu mebli kuchennych, które współtworzą reprezentacyjną część domu. Zaaranżowanie otwartej przestrzeni dziennej wymaga dużej staranności i przemyślanych rozwiązań, dzięki którym poszczególne strefy będą spełniały swoje zadania, a jednocześnie łączyły się ze sobą w spójną stylistycznie całość. Nowoczesne wnętrza nie lubią ograniczających je ścian, dlatego ich rolę przejęły odpowiednio zaprojektowane i w przemyślany sposób ustawione meble.

Rolę łącznika stref przygotowywania posiłków i wypoczynku doskonale spełnią stół i krzesła. Ustawione na granicy otwartej kuchni będą doskonale widoczne z części dziennej, dlatego warto zdecydować się na taki zestaw, który będzie wzorniczo pasował do mebli kuchennych, a jednocześnie łączył się ze stylem salonu. Zadanie to jest obecnie ułatwione, ponieważ wielu producentów mebli kuchennych proponuje w komplecie z zabudową meblową stół i krzesła, wykonane dokładnie w tym samym dekorze, co fronty mebli. „Brak ścian pomiędzy kuchnią a salonem optycznie powiększa wnętrze, zapewniając większą swobodę aranżacyjną. Rezygnując ze ścian wyznaczających granice poszczególnych pomieszczeń, zyskujemy możliwość wygospodarowania dodatkowej przestrzeni, w której znajdzie się miejsce na stół i krzesła" - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - "W ten sposób nie tylko zyskujemy wygodną jadalnię, ale wyznaczamy również umowną granicę pomiędzy strefą roboczą i reprezentacyjną."

Coraz częściej zadanie takiej granicy przejmuje wyspa, która nie tylko stanowi centrum kuchennego świata, ale w wyjątkowo atrakcyjny sposób łączy go z pozostałą częścią strefy dziennej. Dużym atutem wyspy kuchennej jest jej wielofunkcyjność - to mebel, który może pełnić różne zadania i w zależności od potrzeb domowników można go zaadoptować na strefę gotowania, zmywania lub przechowywania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ