Fot. Peka

Fot. Peka

  • Autor: bm
  • 21 marz 2019 09:46 (aktualizacja: 25 marz 2019 10:37)

Trendy w meblarstwie: kuchnia w antracycie

Antracyt to najciemniejszy z odcieni szarości, wykorzystywany chętnie we wnętrzach industrialnych czy loftowych, ale nie tylko. Jest to bowiem kolor na tyle uniwersalny, że dopasuje się do każdego stylu.

Odpowiedź na najnowsze trendy w urządzaniu przestrzeni kuchennych stanowią zarówno antracytowe meble, jak i akcesoria. Nową kolorystykę produktów wprowadziła między innymi firma Peka - w linii Arena Style, dostępnej do tej pory w zestawieniu chromu z bielą. Systemy w tym kolorze wykończenia występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych. Ze względu na możliwość zagospodarowania trudno dostępnych powierzchni, dużą popularnością oraz uznaniem wśród Klientów cieszą się systemy do szafek narożnych. Wśród nich znajdziemy np. system Le Mans II. Posiada on półki przypominające kształtem słynny francuski tor wyścigowy, od którego zapożyczył nazwę. Łączy optymalne wykorzystanie przestrzeni z przejrzystością i komfortem korzystania. Dzięki wysuwanym półkom cała zawartość narożnika wyjeżdża na zewnątrz szafki, co umożliwia pełen dostęp do zawartości. Z kolei dostęp z góry pozwala na szybkie wyjmowanie naczyń.

Antracytowe systemy do szafek podblatowych stanowią praktyczne rozwiązanie do przechowywania przyborów i produktów najczęściej używanych w kuchni. System ten umożliwia podzielenie wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie za pomocą półek, koszy i pojemników. Dzięki temu w efektywny sposób wspomaga spersonalizowaną, perfekcyjną organizację i ład w kuchni.

Kolory antracytu w kuchni sprawdzają się doskonale zarówno na frontach meblowych, jak i na blatach czy w elementach akcesoriów. Użytkownicy lubiący „mocne” efekty mogą zdecydować się na wnętrze utrzymane w całości w takich odcieniach, dla mniej odważnych – rozwiązaniem mogą być właśnie antracytowe szczegóły. Doskonale współgrają one z kolorami naturalnego drewna, bielą i czerwienią, pasują do elementów z metalu, szkła czy kamienia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ