Cargo w kolorze czarnym. Fot. GTV

Cargo w kolorze czarnym. Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 28 lut 2019 09:43

Trendy w meblarstwie: kuchnia z elementami czerni

Kolor czarny można do kuchni wprowadzić na różne sposoby. Czarne fronty lub tylko ich fragmenty, czarne blaty lub uchwyty - możliwości jest wiele. Czerń może nie jest "nową bielą", ale na pewno rośnie jej popularność w aranżacji wnętrz.

Czerń to synonim współczesnej elegancji, a dodatkowo - nawet w postaci wyważonych elementów ozdobnych - potrafi dodać wnętrzu dynamiki i wyrazistego charakteru. Dla wielu klientów jednak zabudowa meblowa z czarnymi frontami wydaje się zbyt śmiałym pomysłem i wybierają rozwiązania pośrednie. Niezmiennie efektownym i ponadczasowym motywem aranżacyjnym jest klasyczne połączenie czerni z bielą - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Niewielki, ale mocny akcent w postaci czarnych uchwytów skomponowanych z białymi frontami wystarczy, aby ożywić ascetyczną biel i zdynamizować wnętrze. Tak zaaranżowana zabudowa meblowa będzie wyglądała lekko i nowocześnie.

Czerń dobrze komponuje się również z dekorami drewnianymi. Wprowadzając pierwiastek czarnego do jednolitej zabudowy w wybarwieniu drewna zyskujemy modny i nowoczesny, ale jednocześnie ciepły klimat. Czerń podkreśli szla­chetny urok drewna, tworząc harmonijne połączenia zwłaszcza z gatunkami w ciepłych odcieniach, takich jak dąb, orzech czy buk. Czerń atrakcyjnie zaprezentuje się również w postaci blatu kuchennego. Duża powierzchnia robocza skontrastowana z frontami w delikatniejszym wybarwieniu może stanowić bazę całej aranżacji, skupiając na sobie uwagę. Dzięki zrównoważonej kompozycji kontrastowych elementów kuchnia nabierze bardziej wyrazistego charakteru. 

Czerń obecna jest też w ofercie Rejs. W tym kolorze utrzymane są m.in. uchwyty proponowane przez producenta z Rypina. Dodatki i akcesoria w ciemnych wybarwieniach – graficie i antracycie, a także głębokiej, matowej czerni, to jeden z najlepiej widocznych trendów wzorniczych ostatnich lat. Nieco na przekór modzie na systemy bezuchwytowe, które goszczą w kuchniach nowoczesnych, czarne uchwyty stają się ekskluzywnym i poszukiwanym dodatkiem zarazem funkcyjnym, jak i dekoracyjnym. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs.

Czarne dodatki świetnie pasują do aranżacji nowoczesnych, ale nie tylko. Znakomicie odnajdą się w zestawieniu ze wszystkimi rodzajami metalu i betonu. Dobrze wyglądać będą również w duecie z naturalnym drewnem i dekorami nim inspirowanymi. Czerń podkreśli rustykalność drewna – modne sęki i pęknięcia, a także na zasadzie kontrastu – wzmocni efekt ciepła tego materiału. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ